Na pyrotechnika

Počet hráčů630
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 16 hodnocení89
%

 
Autor:
Zdroj: Oddíl Vorvaň
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4731 krát (17 denně)
Parametry: Nezávislé na prostředí, Do místnosti, Na ven, Pohybová, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální, Stolní / desková / papírová
Potřeby: lístečky s čísly, lístečky se znamínky
Napínavá týmová hra prověřující skupinovou spolupráci a matematické uvažování.

Pravidla

Legenda: Jste skupina pyrotechniků, která se snaží zneškodnit bombu. Znáte kód, který ji zneškodní, ale aby to fungovalo, musíte k němu dojít správnou číselnou sekvencí (výpočtem).

Příprava: Rozdělte hráče do týmů (cca po 4-6 lidech). Na základně každému týmu vyhraďte stůl nebo jiné místo, kde mohou bombu zneškodňovat, tak aby je nerušily další týmy. Každému týmu dejte sadu znamínek matematických operací (+, -, :, *, pro starší druhou mocninu a odmocninu, případně další). Do okolního území rozmístěte nastříhané lístečky s čísly od 1 do 30 - na každý tým jednu sadu.

Hra: Nyní všem řekněte kód, který zneškodní bombu - libovolné číslo dle vašeho výběru. Cílem týmů je sestavit z čísel a znamínek příklad, tak aby jim vyšel zadaný kód. Tým, který to zvládne jako první, získává bod.
Každý hráč může z území přinést jen jeden papírek s číslem najednou. Každý tým u sebe může mít najednou jen omezený počet čísel (třeba jako je počet hráčů týmu). Pokud jich už mají maximum, ale potřebují jiná čísla, musí nejprve přebytečná čísla vrátit do území (opět po jednom papírku).

Po vyřešení kódu všechny týmy vrátí nasbíraná čísla do území. Dostanou jiný kód a začíná další kolo. Hrajte tolik kol, dokud to hráče baví.

TIP: Starším hráčům dávejte zajímavější kódy: záporná čísla, zlomky, iracionální čísla...
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!