Na pyrotechnika

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 30
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 16. 4. 2016 v 13.48
 
Napínavá týmová hra prověřující skupinovou spolupráci a matematické uvažování.

Pravidla

Legenda: Jste skupina pyrotechniků, která se snaží zneškodnit bombu. Znáte kód, který ji zneškodní, ale aby to fungovalo, musíte k němu dojít správnou číselnou sekvencí (výpočtem).

Příprava: Rozdělte hráče do týmů (cca po 4-6 lidech). Na základně každému týmu vyhraďte stůl nebo jiné místo, kde mohou bombu zneškodňovat, tak aby je nerušily další týmy. Každému týmu dejte sadu znamínek matematických operací (+, -, :, *, pro starší druhou mocninu a odmocninu, případně další). Do okolního území rozmístěte nastříhané lístečky s čísly od 1 do 30 - na každý tým jednu sadu.

Hra: Nyní všem řekněte kód, který zneškodní bombu - libovolné číslo dle vašeho výběru. Cílem týmů je sestavit z čísel a znamínek příklad, tak aby jim vyšel zadaný kód. Tým, který to zvládne jako první, získává bod.
Každý hráč může z území přinést jen jeden papírek s číslem najednou. Každý tým u sebe může mít najednou jen omezený počet čísel (třeba jako je počet hráčů týmu). Pokud jich už mají maximum, ale potřebují jiná čísla, musí nejprve přebytečná čísla vrátit do území (opět po jednom papírku).

Po vyřešení kódu všechny týmy vrátí nasbíraná čísla do území. Dostanou jiný kód a začíná další kolo. Hrajte tolik kol, dokud to hráče baví.

TIP: Starším hráčům dávejte zajímavější kódy: záporná čísla, zlomky, iracionální čísla...
Potřeby: lístečky s čísly, lístečky se znamínky
Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Oddíl Vorvaň
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!