Střílečka na písmena

Počet hráčů310
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 36 hodnocení38
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3402 krát (1 denně)
Parametry: Do místnosti, Slovní
Potřeby: šipky, polystyrenová tabule, tabulky s písmenky
Sestav co nejvíc slov z písmen, která sestřlíš

Pravidla

Hráči šipkami hází na tabuli, na které jsou umístěná písmenka - a z těch, co trefí, mají za úkol sestavit co nejvíce slov.
 

Alternativní pravidla

: Velký balící papír složený napůl si rozdělte svislými a vodorovnými čarami na okýnka, do kterých vepíšete všechna písmena české abecedy, (včetně písmen s háčky), a samohlásky i nejběžnější souhlásky můžete vepsat do více políček. (Aby obě družiny měly dostatek samohlásek). Dvě družstva, každý hráč dostane 5-10 zápalek. Balící papír s písmeny položíme na stůl nebo na zem, ze vzdálenosti přibližně 2-3 m házejí jednotlivci z obou družin postupně za sebou po jedné zápalce. Trefené písmenko si zapíše pouze družinka toho, kdo házel a trefil a na papíře se u písmenka označí (čárkou nebo tečkou), že už bylo trefené a neplatí tedy, když ho někdo opět trefí. Každé písmenko můžeme zapsat pouze jednou. Proto se snažte házet na jiná písmena, než které byly! Až všichni hráči odhází své zápalky, družinky se rozdělí do dvou místností a v předem určeném čase (např. 10-15 minut.) skládají slova. Je dovoleno z A udělat Á (tedy dlouhé samohlásky), ale ne k souhláskách přidávat háčky. Hra děcka v našich klubech mimořádně baví, (a to druháky i deváťáky) vždy je také vyhlášena odměna pro vítěznou družinu. Nesmějí se tvořit slova v jiné řeči (ne angl., cizí zkratky apod.)

Komentáře

: docela fajn nápad do deštivého dne
: pekna kravina
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!