Rumunská honička

Počet hráčů1030
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 45 hodnocení61
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12097 krát (4 denně)
Parametry: Na ven, Na hřiště, Pohybová, Pro zasmání, Honička
Potřeby: žádné
Honička, kde role chytače a chytaného se velmi rychle střídají... Nezávisí na vytrvalosti, ale bystrosti ;)

Pravidla

Na začátku určíme chytače a chytaného. Ostatní hráči se rozdělí do dvojic (proto je nezbytný sudý počet hráčů). Chytí se za jednu ruku (takže stojí bok po boku) a rovnoměrně se rozmístí po území. Chytač honí protivníka. Když ho chytí tak si samozřejmě vymění role. Chytaný se ale kdykoliv může střetu vyhnout, když přiběhne "na pokraji sil" k jedné z dvojic. S hráčem se kterým se chytí za ruku, vytvoří novou dvojici. Ze zbylého hráče (který tvořil původní dvojici) se stává chytač. A z původního chytače je nyní chytaný.

Hra má tedy celkem spád, protože každou chvíli se mění role, směry běhu. Navíc je mnohdy i těžké se orientovat zda mám právě honit, nebo vlastně spíš utíkat.

Tuto hru jsme hráli s rovery a smíchy jsme se mohli potrhat. Docházelo i k různým obměnám. Jako, že jsme neběhali ale chodili, příp. běhali po zpátku (do kopce!)
 

Alternativní pravidla

: Tohle hrajeme na ovci a vlka - honěný je ovce (musí bečéééét) a chytač je vlk (musí výýýt)... Jinak jsou pravidla stejná...
: my to hráme tak, že stojíme v kruhu, každý s rozkročenými nohami, v kruhu sa naháňajú dvaja, ten kto uteká zachráni sa tým, že prelezie pomedzi nohy niekomu z kruhu. Stavia sa teda na jeho miesto a ten kto bol podlezený naháňa človeka čo naháňal pred tým.. ved viete.. sú z toho väčšinou zelené nohavice - z toho ako sa každý v rýchlosti hodí popod nohy inému a až tým brzdí.. inak sranda.. a ked vás je menej, dosť zle sa pri tom dýcha :-D:-D

Komentáře

: i cri evritim...:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(
: Naše menší děcka (světlušky a vlčata) příliš nechápali, jakou mají právě roli, museli jsme neustále volat kdo co má dělat....pak už to šlo.
: Zkuste totak,žeten,kdo honí je medvěd (chodí popatách a předvádí medvěda) a ten, kdo je chytanej, tak je tučňák (taky chodí po patách a předvádí tučňáka). To je teprve sranda :D
: mam takovej pocit ze tuhletu hru sem hrala na naky skautsky akci...a dost se mi zamlouvala....musim rict ze po desti je to nejvetsi sranda:)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!