Kalendář

Počet hráčů260
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 10 hodnocení0
%

Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 945 krát (5 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Na hřiště, Na cestu, Pohybová, Chodička / strategická, Na inteligenci / paměť, Hra pro učení či vzdělávání, Seznamovací
Potřeby: žádné
Tak schválně, víte, kdy má kdo svátek? Týmová soutěž s trochou pohybu a adrenalinu.

Pravidla

Ke hře si připravíme lístečky, které mají na jedné straně křestní jména, a na druhé datum jejich svátku. Počet lístečků určuje délku hry, ideální je mít kolem 30 lístečků. Vhodné je vybírat jména se známým datem (Eva, Václav, Valentýn), ale také jména lidí z družiny, či neobvyklá jména. Pořídíme si taktéž seznam jmen s daty pro kontrolu.

Lístečky rozložíme na určité ploše (relativně blízko u sebe) jménem nahoru. Nedaleko (ale ne v dohledu) od této plochy uděláme start. Hráče rozdělíme na 2 družstva (možno i více), která se seřadí do zástupu.

Průběh hry: v jednom kole vždy vedoucí vyřkne datum a první ze zástupu se smí rozeběhnout k lístečkům se jmény. Mají právo JEDEN lísteček otočit, pokud je to ten správný (z druhé strany vidí datum), donesou ho ke startu a jejich družstvo má bod. Pokud se nepovede, otočí ho jménem vzhůru a běží zpátky a vybíhá další z družstva, atd. dokud se někomu nepovede přinést správné jméno. Při hře si smí hráči v rámci družiny radit (ale je na nich, jak neupozornit protihráče, že právě tento člověk přeci nejlépe ví, že onen datum je jeho svátek).

Hra pokračuje, dokud nás to baví či dokud nedojdou lístečky. :) Vítězí družstvo, které přineslo nejvíce správných jmen.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Hezká hra !

Zuzka
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!