Čísla

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 18 až 60
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 2. 8. 2016 v 11.53
Ukradni vlajku a vyhraj!

Pravidla

Rozdělte děti do - nejméně - tří týmů po - nejméně - šesti lidech. Jinak, pokud je vás hodně, můžete udělat více týmů, ale nedoporučuji více než pět. V jednom týmu by mělo být maximálně dvanáct nebo třináct lidí - aby nenastal zmatek. Taky hraje v potaz velikost lesa - jestli se tam vejdou čtyři základny nebo pět a zbude ještě dostatek místa k běhaní a schovávání.
Každý tým musí mít svou vlajku (my si většinou na táboře vytváříme vlajky hned na začátku tábora), nejlepší je, pokud jsou všechny vlajky stejné velikosti - hráči mají někdy tendenci si stěžovat, když prohrávají.
Každý člověk dostane pásku, kterou si dá na čelo, a na které je napsaná nějaká kombinace čísel a písmen (například A2O35D). Celkem je jich tam šest. Všechny písmena musí být napsaná velkým tiskacím, aby se dala dobře přečíst z dálky. Poté se všichni dohodnou, jestli se bude používat nula nebo písmeno o.
Každý tým má své stanoviště (základnu) - neměly by být dvě příliš blízko u sebe. Tam někde na viditelné místo umístí vlajku.
Cílem hry je získat - ukradnout - co nejvíce vlajek.
Vlajku můžou hráči chránit tak, že se kolem ní postaví do kruhu (nejméně 2 metry od vlajky). Chytí se za ruce, a když tam někdo bude chtít projít, zatarasí mu cestu rukama a nohama. Je to bezkontaktní hra, takže pokud se někdo bude probourávat přes lidi, seberte mu život.
Každý člověk má maximálně tři životy = čísla. Pokud mu všechny tři přečtou, vypadává ze hry a už nehraje.
Ostatní přijdou, najdou vlajku a potom ji seberou, pokud jim někdo nepřečte jejich číslo = život. Ten jim ho bude muset odevzdat a jít si pro nové (číslo = život). Pokud vlajku získá, donese ji na základnu týmu. Vedoucí (u každého týmu jeden) započítává kolik vlajek a čísel kdo přinesl, a kdo o co přišel (o čísla).
Ještě by měl po lese chodit vedoucí, který bude dohlížet na férovost hráčů. Pokud někdo bude číst čísla, on je musí kontrolovat, aby nepodváděli.
Vyhrává tým, který ukradl nejvíce vlajek a přečetl nejvíce čísel za celou hru. Pokud některému týmu zbude vlajka na konci hry, dostávají za ni body navíc.
Potřeby: Pásky s čísly (na jednoho člověka 3ks), vlajky (1 tým 1ks)
Hru přidala: Ivy
Zdroj nebo autor: Tábor Mladecko
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!