Safari

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 25 až 60
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 2. 8. 2016 v 12.48
Ulov! Uteč! Nenech se chytit ochranářem přírody!

Pravidla

Máme pět zvířat: antilopy, zebry, žirafy, hroši, gepardi. Každé zvíře je různě vzácné: antilopy - 3 body, zebry - 5 bodů, žirafy - 8 bodů, hroši - 10 bodů, gepardi - 15 bodů. Vybereme několik lidí (dětí), kteří se ujmou rolí zvířat. Nejlepší je, když jsou různě zdatní podle bodů. Takže gepardi by měli být nejrychlejší, antilopy nejméně rychlé, atd. Každé zvíře obsaďte dvakrát, s tím, že antilop, zeber a žiraf může být i více. Záleží na počtu.
Zbytek hráčů jsou lovci, kteří přijeli do savany na lov zvěře. Mělo by jich být dvakrát nebo třikrát tolik jako zvěře.
Označíme zvířata páskami, které si zavážou na čele. Každé zvíře má u sebe několik papírků jedné barvy, na kterých je napsaný určitý počet bodů, a které zvíře to je.
Někde v táboře, nebo poblíž něj, určíme základnu lovců.
Na začátku hry má každý lovec 20 bodů = peněz, za které si koupí povolení k lovu určitého zvířete = doklad (papírek, na kterém je napsané, co může lovit zákonně). Doklad na různá zvířata se liší v ceně. Doklad na různá zvířata stojí jinak: antilopy - 5 peněz, zebry - 8 peněz, žirafy - 10 peněz, hroši - 15 peněz, gepardi - 20 peněz.
V určeném hracím terénu se budou pohybovat dva vedoucí = ochranáři přírody, kteří hlídají savanu před nezákonným lovem zvěře. Mají u sebe nějaký papír, který potvrzuje to, že jsou ochranáři. Chodí k různým lovcům a chtějí po nich jejich doklad a to, co ulovili. Lovci můžou lovit jakékoli zvíře, ale pokud je potká ochranář a oni u sebe budou mít "kus" zvířete a doklad na jiné zvíře, budou muset na základně zaplatit pokutu > 15 peněz. Lovci můžou mít u sebe maximálně dvě zvířata, a to je jedno jaká, pokud je zase chytí ochranář a oni u sebe budou mít více než dvě zvířata, platí pokutu > 30 peněz.
Zvířata se chytají dotekem. Před ochranářem nesmíte utíkat, pokud vysloví vaše jméno. Musíte k němu přijít a předložit mu vaše doklady.
Zvířata se hodnotí zvláště. Každé se snaží utéct a nenechat se chytit.
Vyhrává lovec s nejvíce nasbíraným počtem bodů = peněz a zvíře s nejmenším počtem chytnutí.
Potřeby: Papírky různých barev, doklady pro hráče, doklady pro ochranáře, pásky
Hru přidala: Ivy
Zdroj nebo autor: Tábor Mladecko
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!