Safari

Počet hráčů2560
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 11 hodnocení91
%

Autor:
Zdroj: Tábor Mladecko
Zapsáno:
Zhléhnuto: 3946 krát (23 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Honička, Táborový den / hra na pozadí
Potřeby: Papírky různých barev, doklady pro hráče, doklady pro ochranáře, pásky
Ulov! Uteč! Nenech se chytit ochranářem přírody!

Pravidla

Máme pět zvířat: antilopy, zebry, žirafy, hroši, gepardi. Každé zvíře je různě vzácné: antilopy - 3 body, zebry - 5 bodů, žirafy - 8 bodů, hroši - 10 bodů, gepardi - 15 bodů. Vybereme několik lidí (dětí), kteří se ujmou rolí zvířat. Nejlepší je, když jsou různě zdatní podle bodů. Takže gepardi by měli být nejrychlejší, antilopy nejméně rychlé, atd. Každé zvíře obsaďte dvakrát, s tím, že antilop, zeber a žiraf může být i více. Záleží na počtu.
Zbytek hráčů jsou lovci, kteří přijeli do savany na lov zvěře. Mělo by jich být dvakrát nebo třikrát tolik jako zvěře.
Označíme zvířata páskami, které si zavážou na čele. Každé zvíře má u sebe několik papírků jedné barvy, na kterých je napsaný určitý počet bodů, a které zvíře to je.
Někde v táboře, nebo poblíž něj, určíme základnu lovců.
Na začátku hry má každý lovec 20 bodů = peněz, za které si koupí povolení k lovu určitého zvířete = doklad (papírek, na kterém je napsané, co může lovit zákonně). Doklad na různá zvířata se liší v ceně. Doklad na různá zvířata stojí jinak: antilopy - 5 peněz, zebry - 8 peněz, žirafy - 10 peněz, hroši - 15 peněz, gepardi - 20 peněz.
V určeném hracím terénu se budou pohybovat dva vedoucí = ochranáři přírody, kteří hlídají savanu před nezákonným lovem zvěře. Mají u sebe nějaký papír, který potvrzuje to, že jsou ochranáři. Chodí k různým lovcům a chtějí po nich jejich doklad a to, co ulovili. Lovci můžou lovit jakékoli zvíře, ale pokud je potká ochranář a oni u sebe budou mít "kus" zvířete a doklad na jiné zvíře, budou muset na základně zaplatit pokutu > 15 peněz. Lovci můžou mít u sebe maximálně dvě zvířata, a to je jedno jaká, pokud je zase chytí ochranář a oni u sebe budou mít více než dvě zvířata, platí pokutu > 30 peněz.
Zvířata se chytají dotekem. Před ochranářem nesmíte utíkat, pokud vysloví vaše jméno. Musíte k němu přijít a předložit mu vaše doklady.
Zvířata se hodnotí zvláště. Každé se snaží utéct a nenechat se chytit.
Vyhrává lovec s nejvíce nasbíraným počtem bodů = peněz a zvíře s nejmenším počtem chytnutí.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!