Bufallo Bill

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 14. 3. 2007 v 11.26
Parametry: Do terénu, Bojovka
Bojovka, s plížením a “lovením“ zvěře.

Pravidla

V členitém lesním terénu je určena lovecká základna, místo, kam se nosí úlovky a odkud se vyráží na lov, tady sedí jeden organizátor a zapisuje body a vydává “šípy“.
Cca 500m od základny je vyznačen lovecký prostor o průměru cca 100m (je dobré když se lovecký prostor nějak liší od okolí, když to terén neumožňuje vyznačí se fáborky), v něm jsou poschovávány kartičky zvířat, každá má svojí bodovou hodnotu od 0 do 5b.
Prostor mezi (všude kolem) loveckou základnou a loveckým prostorem je území Bafallo Billa, tady se pohybuje jeden nebo více organizátorů (podle terénu a počtu hráčů, můžou to být taky zkušenější účastníci).
Hráči vyráží na lov vyzbrojeni "šípy" (klacíky s ostrouhanou špičkou, je možné použít i cokoli jiného, jde o to aby hráč něco nesl, co mu bude zabaveno, bude-li chycen). Musí se proplížit územím Bafallo Billa a v loveckém prostoru najít kartičku zvířete a s tou se vrátit na základnu. Pokud Bafallo Bill někoho vidí, řekne jeho jméno a hráč musí odevzdat šíp (a má-li ji i kartičku) a jít pro nový.
Bafallo může chytat jen ve svém prostoru, hráči jsou tak před ním na základně a v loveckém prostoru chráněni. Není jeho cílem všechny pochytat, ale být ostražitý na tolik, aby si všichni dobře zahráli, nemělo by to být snadné se proplížit, ale ani nemožné.
Hráč, který v daném čase (cca 1h) získá nejvíc bodů za zvířata vyhrává.
Potřeby: kartičky zvířat,
Hru přidal: Pejsvidek
Zdroj nebo autor: hlava pana Dana
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!