Dvanáct Héraklových prací

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti
Počet hráčů: 6 až 9
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 6. 9. 2016 v 19.50
 
Akční hra vytvořená čistě pro seznámení hráčů s postavou Hérakla ze starých řeckých bájí a jeho přetěžkými úkoly. Jeden hráč je Héraklés a postupně podle legendy likviduje v daném pořadí nestvůry a plní tím úkoly. Ostatní hrají za nestvůry, odolávají hrdinovi a likvidují se mezi sebou.

Pravidla

Příprava
Na začátku se mezi hráče rozdělí role, ať už náhodně (přímo losováním taháků), nebo dle preferencí. Každý přečte svou roli, aby hráč, který si vytáhl Hérakla věděl kdo je kdo.
Dle role každý obdrží tahák na které je jméno Nestvůry, jak ji poznat atp. (např. Že dělá „ssss“ když někoho potká“, jak bojuje atp.). Héraklés k taháku navíc obdrží seznam úkolů, které musí v daném pořadí splnit.
Všichni si naberou propriety (Ládón i jablko, Hydra míčky do zásoby, viz popis), vysvětlí se hrací území. Určí se místo oživení Hérakla, kde mohou být i papírové koule pro ty co je poztrácí. Nestvůry se následně rozprchnou po hracím území, na pískot se začíná a Héraklés začíná plnit úkoly.

Je-li hráčů méně než postav, jednoduše některé vynechte. Je-li jich naopak více, buď si domyslete další nestvůry (nevyužil jsem všechny z 12 úkolů, nebo některé jednoduše zdvojte s tím, že Héraklovi stačí zdolat pouze jeden exemplář).

Hra
hraje se na zvoleném herním území, ideálně mírně členitém (les, propojené dvory, budova školy se třídami) s ohledem na bezpečnost.
Hérakles hru začíná i končí pískotem na píšťalku. Poté se snaží v co nejkratším postupně zlikvidovat všechny potvory v daném pořadí. Když umře, jde se oživit. Hledá je, nachází a bojuje s nimi ručně či na dálku, viz soubojový systém. Hra končí prakticky vždy vítězstvím Hérakla po splnění všech úkolů (je to taky hrdina), popř. časovým limitem. Nestvůry hrají každá za sebe (až na Hydru a raka, viz tahák) – spolčování je přísně zakázáno! Sbírají počet zabití ostatních hráčů (nestvůry se tedy křešou mezi sebou). Hydra a Rak mají skóre dohromady podělené dvěma.

Soubojový systém
V případě boje na dálku stačí cíl zasáhnout do trupu papírgulí. Krýt se rukou je zakázáno.
V případě boje na blízko vyhrává hráč, který se první dotkne trupu, ramene nebo stehna protivníka rukou. V případě absolutně nerozhodného výsledku si ti dva dají kámen nůžky papír a vítěz vyhrává.
Mrtvý Héraklés se jde oživit na svůj oživovací bod (viz příprava). Mrtvá nestvůra zůstává na místě (ideálně si čupne), pomalu počítá do 60 a pak se znovu zapojuje do hry. Že se nesmí kempit u mrtvé postavy s tím že ji hned zabiji je samosebou.

Na konci se jen pogratuluje rekovi za splnění úkolu, na nástěnku se zapíše čas (aby se mohl srovnat s dalším budoucím Héraklem) a nestvůry porovnají počty zabití, aby zjistily, která z nich je nejvražednější.

Aletrnativní pravidla
Je Héraklés moc silný nebo slabý?
Změňte počet životů Hérakla
Přidejte mu míčky
Nestvůry losujte tajně a Héraklés je tedy bude muset poznat až v poli (připomeňte, ať hráči opravdu vydávají příslušné pazvuky!)

Nesedí vám soubojový systém?
Šátkovaná
„Meče z novin“-srolovaný list novin a trefování do stejných zásahových ploch
Dřevárna (samosebou včetně luků :-)
Sněhové koule (smí mít uděláno dopředu max ... koulí dle popisu)
Vemte štíty proti papírgulím

Nelíbí se vám hra?
Tak si ji změňte, nebo ji pošlete k šípku.
Potřeby: Papírkoule, píšťalka, tenisák či cokoliv bezpečného coby zlaté jablko.
Hru přidal: Mnějéša
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!