Zničte virus!

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 30
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 30. 1. 2017 v 22.38
 
Hra do města s využitím chytrých telefonů. Najděte a zažehnejte všechny hrozby!

Pravidla

Legenda: Ve vašem počítači (tj. městě) se usídlil zákeřný virus. Vy, jako antivirové programy, máte za úkol najít a zničit všechny jeho výskyty.

Příprava:
1) Vytiskněte si přiložené QR kódy a rozmístěte je po městě (třeba poblíž zajímavých míst a památek). Zjistěte a zaznamenejte si GPS souřadnice polohy každého QR kódu. Zjistíte je buď na místě pomocí mobilu/navigace nebo na internetu třeba na mapy.cz.
2) Souřadnice vytiskněte - pro každou skupinu jednu kopii - nebo jim je nahrajte do mobilů.
3) Každá skupina bude potřebovat telefon se spolehlivou GPS, fotoaparátem, aplikací na čtení QR kódů (např. TUTO) a aplikaci schopnou navigovat na zadané GPS souřadnice (např. TUTO).

Průběh: Hráči se rozdělí do skupin. Každá představuje antivirový program - mohou si vymyslet názvy. Jejich cílem je co nejrychleji najít a zničit všechny virové hrozby. Ku pomoci mají výše zmíněný mobil a souřadnice výskytu virů. Podle souřadnic postupně nacházejí QR kódy. Každý z nich po přečtení čtečkou odhalí úkol, který děti musí splnit, aby zničily tento výskyt viru. Vyhrává tým, který nejrychleji zničí všechny viry a vrátí se na základnu.

Úkoly mají počítačovou tématiku, takže je vhodné hru použít v rámci rozsáhlejšího programu o počítačové gramotnosti, kyberbezpečnosti atd.

TIP: V neznámém městě můžete děti vybavit mapkou (nebo jim dovolit použití map v mobilu).

TIP: Můžete si vymyslet vlastní úkoly a zakódovat si je do QR kódů (třeba ZDE).

Seznam úkolů skrytých v QR kódech:
1. Zjistěte od 4 lidí, jaký používají antivirový program.
2. Virus zničíte doplněním matematických znamének (+, -, *, /) do číselné sekvence tak, aby výsledek vycházel správně. (6 _ 2) _ 8 _ 9 _ 1 = 13
3. Udělejte co nejstrašidelnější/nejnechutnější obličej, kterým virus zastrašíte. Obličej vyfoťte.
4. Utečte před virem na strom! Všichni vylezte na strom/y do výšky aspoň 1 metr a vydržte tam 1 minutu. Jeden z vás to stopne.
5. Vymyslete a sepište titulky 2 hoaxů = smyšlených zpráv, které se mohou objevit na internetu v médiích či na sociálních sítích (např. “Trump a Putin si na týden prohodí své země v rámci nové reality show “Výměna prezidentů”.”)
6. Postavte a vyfoťte vlastní Firewall = zeď chránící počítač před hrozbami. Jako stavební materiál použijte vlastní těla. Čím vyšší, tím lepší! Zapalovat není nutné :-)
7. Vytvořte silné heslo (aspoň 14 znaků, obsahovat musí velká i malá písmena, čísla a speciální znaky např. křížek či dvojtečku). Heslo se naučte nazpaměť a pro kontrolu si ho napište na papírek nebo do mobilu (nesmíte se na něj odteď dívat!!!) Pokud heslo na konci hry správně zpaměti přeříkáte vedoucímu, podařilo se vám zničit virus!
Potřeby: Do každé skupiny chytrý mobil s GPS a foťákem
Hru přidal: Makak
Zdroj nebo autor: Oddíl Vorvaň
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!