V cizí kůži

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 5 až 30
Délka: Delší
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 28. 2. 2017 v 16.27
Specifická hra na seznámení lidí, kteří se domnívají, že se již znají dost.

Pravidla

Na začátku hry se hráči sejdou. Každý si vezme papír, podepíše ho a zkusí popsat svoji povahu. Co je to povaha? Ideální je, když budou hráči znát MBTI (například odtud: www.casslouzit.cz/Typologie.pdf) a napíší svůj typ, který podrobněji rozeberou, například: jsem INTJ, I je slabší, N silnější, i přes T používám často hodnotové soudy, ale přesto jim dávám objektivní hodnotu, o svém J pochybuji asi nejčastěji. Bohužel je typologie mezi lidmi málo známá, takže v lidovém jazyce by to znělo: Jsem člověk spíše uzavřený, je pro mě důležitý můj vnitřní svět, atd... Do povahy ovšem například nepatří, že se mi líbí kralická čeština nebo, že nemám rád plísňové sýry.
Následně se papírky s papírky slosují a každý si jeden vezme. Nikdo by neměl dostat papírek, který sám napsal. Hráči nahlásí vedoucímu, koho si vylosovali, ale tak, aby to nikdo jiný neslyšel.
Příštích dvacet čtyři hodin budou mít hráči za úkol "mít povahu člověka, jehož lístek si vylosovali". Pro mnohé to bude zajisté těžké. Například otevřený extravert se bude muset vcítit do role člověka tichého a plaše působícího. Nesmí ovšem nikomu prozradit, koho mají.
Druhým úkolem bude, zjistit kdo koho hraje. Před uzavřením hry hráči přijdou za vedoucím a sdělí mu své typy jaký hráč má čí povahu. Za každou správnou odpověď dostanou bod. Je žádoucí, aby hráli fair play a schválně nehráli špatně a "nicneříkajícně".
Hra úplně skončí vyhodnocením bodů a popovídáním si o tom, kdo se jak cítil v cizí kůži.

Hra by měla pomoci lidem, aby více pochopili jim méně sympatické vlastnosti jiných. Není snad třeba psát, že ačkoliv je tato hra seznamovací, není vhodná pro seznámení lidí, kteří se vidí poprvé.
Potřeby: velmi žádoucí je znalost MBTI typologie
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!