TE-LE-FUN-KEN!

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 16
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 25. 3. 2017 v 11.38
Netradiční a do jisté míry vysilující kámen-nužky-papír na týmy!

Pravidla

Sudý počet hráčů se rozdělí na 2 skupiny, které se postaví naproti sobě do zástupu s mezerou cca 60m. Proti sobě pak vybíhají dva hráči a kde se střetnou, tam si dají "kámen-nůžky-papír-teď!", ale místo toho říkají "te-le-fun-ken!". Vítěz pak běží dál zatímco už proti němu vybíhá další hráč z protějšího týmu. Poražený se vrací ke svému týmu a jde na konec zástupu. Nově vzniklá dvojice si opět dává "te-le-fun-ken". Ten, který z nich vyhraje, běží dál, poražený se vrací zpět. Cílem je dostat se tímto způsobem na druhou stranu k protihráčům a tím tam dostat i celou skupinku. Je to tedy hra na rychlost i štěstí: kdo je rychlý, doběhne dále a má tak větší šanci, že si bude stříhat s méně lidmi/ kdo není moc rychlý a má štěstí, má také šanci.

Důležité poznatky:
- měla by se vyznačit čára, od které se má startovat
- stanovit vzdálenost, do které ještě může hráč vybíhat proti protihráči- např. poslední te-le-fun-ken může proběhnout 2m před cílem
- ve více jak 8 lidech v každém týmu je to pak už nehratelná a nekonečná záležitost :-D dá se však udělat několik takových zástupů proti sobě (4 zástupy po pěti, 2 vždy proti sobě, vítězné 2 se utkají ve finále)
- nestanovujte příliš velkou vzdálenost mezi družstvy! Když člověk běží už asi po sté i absurdních 30m, je to o zdraví (pokud ovšem nehrají děti do 15 let, nasolte jim delší dráhu a třeba ještě ztižte, že musí běžet pozpátku atd.!)
Hru přidala: Palačinče
Zdroj nebo autor: Pochyceno na táboře BS
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!