Dojení kráv - Indiánské léto

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 11. 4. 2017 v 11.49
Hra na rychlost s cílem získat co nejvíce nadojeného mléka od nepřátelských banditů

Pravidla

Dojení kráv je hra založená na překonání určité překážky, doběhnutí ke krávám, podojení a nadojené mléko (vodu) odnést zpět do úkrytu.

Děti se rozdělí do libovolného počtu týmů (např. 4) a každý má na startu lavor na mléko. Hru je ideální hrát někde na louce. Mezi dětmi a krávami, uděláme nějaké překážky. My jsme například na kraje zatloukli kůly a propojili je skrz na skrz provázkem cca 50 cm nad zemí, aby se děti musely plazit. Vymyslet jde spousta překážek, záleží na terénu a možnostech.

Za překážkami jsou krávy v podobě vedoucích, kteří mají na hlavě masku krávy a kolem pasu připevněné pet lahve s malou dírkou, nebo gumové rukavice obojí naplněné vodou. Krávy se libovolně pohybují po louce a nemusí vždy při dojení pěkně stát.

Děti začínají na startu u lavorů a rozdělí se na ty, kdo budou mít kelímek a nosit vodu a na koně. Koně jsou děti, které na zádech přenáší děti od lavorů po překážky (cca 10 m). Tam seskočí dítě s kelímkem, proběhne přes překážky, doběhne ke krávě a nadojí si mléko do svého kelímku. Následně probíhá zpět přes překážky, nasedne znovu na koně a ten ho odnáší zpět na start a vylívá obsah kelímku do lavoru.

Hra je na čas a po uplynutí určitého času hru zastavíme a změříme, kolik jaké družstvo získalo mléka.

Hru jsme ztížili ještě tak, že opodál na skále leželi banditi, kteří hlídali krávy, ale všichni v ten moment spali. Sem tam v průběhu se ale probudili, vystřelili kapslovkou a zakřičeli něco ve smyslu: Johne! Neslyšel jsi nějaký hluk? - pak probíhala krátká rozprava banditů a následně zase usnuli. V průběhu rozpravy banditů, si děti musely lehnout a vyčkat, než banditi zase usnou a pak mohly pokračovat v dojení.

Hru jsme na motivovali tak, že nám nejdřív něco vzali banditi v průběhu tábora a pak jeden den přiběhl indián, že uviděl spící bandity kousek od našeho tábořiště, kteří pasou na louce krávy. Tak jsem se vydali na louku, kde už bylo vše připravené a hra mohla začít.
Potřeby: Pet lahve (gumové rukavice), provázky, voda, lavory, kelímky
Hru přidal: Cleon
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!