Boj o zlato

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 14 až 20
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 11. 8. 2017 v 20.27
hra u které se hráči jistě zapotí.

Pravidla

PROSTŘEDÍ: lepší to bude v lese nebo ve vysoké trávě tam se bude lépe schovávat.

PŘÍPRAVA:
Nejprve si vytřiďte barevné tyčky podle barev. Barev by mělo být tolik kolik je týmů a tyček 1x 2x 3x 4x 5x více než je lidí v týmu (záleží na tom kolik chcete, aby měli hráči životů). Na nějaké ploše třeba na mýtině připravte kruhy z lan. Plochu si rozdělte na dvě půlky a na každé půlce umístěte kruh z lan. Půlku plochy vyznačte tak, že na půlce rozmístěte svíčky tak aby bylo poznat kde je půlka. Do kruhu umístěte několik svíček, aby světlo osvětlovalo kruh a ne okolí. Do každého kruhu pak umístíme několik zlatých kamenů. Dále si najděte místo, na kterém budete mít připravené svíticí tyčky (životy). Sem si budou ti, co přišli o život chodit pro nový. Dále si musí hráči určit DVA, TŘI, ČTYRY hlídače (zase je to na vás kolik jich bude) kteří jediní smí strhávat kroužky. I těm přidělte svítící tyčku. Hlídačům nikdo strhnout kroužek nemůže, takže budou mít jen jeden kroužek. Každému týmu přidělte barvu svíticí tyčky. Tyčku musí mít každý přivázanou k ruce krepákem tak aby šla strhnout. Můžete dát i to, že všichni budou moci strhnout kroužky ale jen na své půlce.

CÍL HRY:
Hra končí v tu chvíli, kdy se seberou všechny kameny. Hra končí i v tu chvíli, když už ani jeden z týmu nebude mýt ani jeden život. Vyhrává pouze ten tým, který bude mýt nejvíce kamenů! Tým má za cíl sebrat tomu druhému týmu všechny kameny.


ÚTOČENÍ A BRÁNĚNÍ:
Útočník má za cíl dostat se na nepřátelskou půlku, sebrat kámen a donést ho do svého kruhu. Jakmile se útočník dostane na nepřátelskou půlku, tak je to na hlídačích aby
ubránili své kameny. Útočník je částečně v bezpečí, když vleze do nepřátelského kruhu tam na něj hlídač nemůže. Můžete dát časový limit na to, jak dlouho můžou být útočníci v kruhu. Když někomu hlídač strhne tyčku a on bude mít v ruce kámen bude ho muset odevzdat hlídači který ho chytil. Hlídač ho pak odnese zpátky do svého kruhu a ten co přišel o život si musí dojít pro nový k vedoucím.


DOBÍJENÍ ŽIVOTŮ:
Jakmile někdo přijde o tyčku musí si dojít na místo, kde budou připravení vedoucí. Vedoucí mají za úkol připevnit hráčům kteří nemají tyčky na ruku novou.

2. VERZE BEZ TYČEK: Místo strhávání tyček se stačí jen dotknout a hráč přijde o život, zase jen na své půlce. Ten, kdo přijde o život si musí dojít ke svým kamenům pro dobití života.

3. VERZE, OCÁSKY: Místo strhávání tyček se strhávají ocásky, které budou mít útočníci připevněné na ruce.
K vedoucím si budou hráči chodit pro ocásky

Kdybyste mněli jakékoliv dotazy k této hře pište.
Potřeby: zlaté kameny, lana, krepáky, různě barevné svítící tyčky, svíčky.
Hru přidal: michal.petrtyl
Zdroj nebo autor: Svojsíkův závod 2017 - krajské kolo -
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!