A ještě o tobě vím...

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až moc
Délka: Delší
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 7. 10. 2017 v 17.34
 
Icebreaker mezi jedinci, kteří se v rámci jednoho kolektivu příliš nestýkají.

Pravidla

Příprava
Vytvořte si seznam hráčů (sudý počet je ideální, s lichým si trocha kreativity jistě poradí) a rozdělte je po párech. Ideálně takových, které se zatím znají co nejméně. Následně vytvořte pro dvojice dotazníky.
V příloze přikládám seznam možných otázek (ne každému ale může být položena stejná otázka a ne všechny otázky se dají použít při každé příležitosti). Seznam je dělaný maximálně pro čtrnáct hráčů a je rozdělen do tématických okruhů (aby se například někdo desetkrát neptal na školu a s ní související témata). Dotazníky vytiskněte. Přikládám možnou podobu jednoho/dvou takového/ých dotazníku/ů.

Hra
Vyhlédněte správný okamžik. Tato aktivita se hodí na cesty. Rozdejte hráčům dotazníky a sdělte jim, že musí o svém partnerovi zjistit odpovědi na všechny napsané otázky, mají na to čas po zbytek dne. (snad je to jasné, ale přeci: je samozřejmostí, že se na to budou ptát právě svého partnera) Ale nesmí je nikam zapisovat. Všechny odpovědi si musí zapamatovat.

Vyhodnocení
Navečer ukončete hru a řekněte hráčům, ať napíšou do dotazníků, které jste jim dali jak by odpověděli oni a jak jim odpověděl partner. Když tak učiní oba, společně spočítají kolikrát nastala shoda mezi očekáváním hráče X a reálnou odpovědí Y (a naopak). Za každou shodu si dvojice počítá bod. Můžete říct, že skupinna s největším počtem bodů zvítězila.

Zajímavost
Tato hra si našla své místo i v literatuře. Příběh ji sice dopodrobna nepopisuje, ale jako autor zaručuji, že v něm hraje velmi důležitou roli. Vizte: http://www.mamtalent.cz/pribeh.phtml?program=1&ma__0__id_b=23166
Potřeby: Dotazníky
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!