Rodinná terapie

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 26. 10. 2017 v 08.44
Variace na jednu z nejzábavnějších her, které znám.

Pravidla

Legenda:
I v poklidném a harmonickém prostředí, se občas něco semele, anebo ještě hůř. Nic zvláštního se nesemele, ale náhle se vztahy změní tak, jako by si celá rodina prošla peklem. Tu se ti dva nemohou vystát, či spolu jen nemluví, jeden druhého nevnímá... A přitom k tomu není žádný racionální důvod. Pokud nezvládnou problémy vyřešit sami, je třeba někoho zkušenějšího, ba přímo profesionálního - například psychoterapeuta.
Terapeut je už zkušený a ví, že v takových harmonických rodinách jsou konflikty velmi nežádané a dojde-li k nim, jsou vytěsněny do nevědomí, kde dělají neplechu. Když si prostuduje spisy, není těžké odhadnout příčinu, ale bude potřeba, aby si ji uvědomili i sami klienti.

Příprava:
Hráči ze svých kruhů vyberou dva dobrovolníky, kteří představují ony postihnuté rodinné příslušníky. Ti odejdou za dveře (samozřejmě ale až poté, co jsou jim vysvětlena pravidla), kde si domluví, v čem bude spočívat anomálie jejich vztahu (zda spolu nebudou komunikovat, budou agresivní, či budou k sobě cítit obrovské pocity viny...možností je mnoho a absurditě se meze nekladou).
Další dobrovolník bude představovat terapeuta. Zatímco budou klienti za dveřmi. Terapeut se se zbytkem domluví v jaké události bude vězet příčina problému jeho klientů (např. mytí podlahy, nákup v knihkupectví...tady už by se bylo lepší krotit, klienti musí příčinu uhodnout).

Hra:
Klienti jsou následně vpuštěni do herní místnosti a rozhovor s terapeutem začíná. Terapeut klade partnerům otázky. Ti odpovídají. Naopak to být nesmí (výjimku tvoří dotaz, zda je ta či ona příčina správná) Jeho úkolem je, aby aspoň jeden z klientů pochopil příčinu sporu (ale hlavně pobavit publikum). Jakmile jeden z klientů pochopí, hra končí, či pokračuje další skupinkou.
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!