Kanálník

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 40
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 21. 5. 2018 v 21.02
Dostaň se na pozici krále a udrž se co nejdéle. Vše je jen o postřehu a štěstí.

Pravidla

Všichni hráči se posadí do půlkruhu, každý na jedné židli. Hráč na první židli na jednom kraji je "kanálník" a na druhé straně od konce: "král","mistr","fízl". Ostatní židle (s hráči) dostanou čísla od 1 do n-4, kde n je počet hráčů. Takže postupně to půjde: kanálník,1,2,3,...,n-4, fízl, mistr, král.
Kanálník může "útočit" pouze na čísla, čísla mohou útočit na ostatní čísla a na fízla s mistrem. Pouze fízl a mistr mohou útočit na krále. Jinak všichni hráči mohou útočit na všechny nižší! pozice.
Hru začíná vždy kanálník tím, že rychle nahlas řekne číslo židle a napočítá do tří. Hráč na jmenované židli musí stihnout říct "Stop!" než útočník napočítá do tří. Pokud to stihne, útočí zase on, ale pokud to nestihne odchází na místo kanálníka a ostatní se posouvají o jedno místo výše. Posouzení, zda-li stihl říct Stop! je na ostatních hráčích (vedoucím), popř. na domluvě.
Příklad: Kanálník začíná slovy: "deset, raz, dva, tři". Hráč, který sedí na židli s číslem deset stihl říct "Stop!", než kanálník napočítal do tří a znovu útočí: "fízl, raz dva tři". Fízl nestihl říct stop, protože byl pomalý a jde si sednout na místo kanálníka. Takže hráč, který seděl na místě 10 se posouvá na židli s číslem 11 (popř. na místo fízla, pokud tam není už jiné místo číslem). A kanálník může znova útočit.
Je zde i mnoha kombinací, ale to už nechám na Vaší fantazii. (Místo kanálníka je kostelník, místo krále je papež, místo mistra biskup a místo fízla je kněz. A kostelník začíná tím, co se v kostele ukradlo a kdo to ukradl-nějaké číslo.)
Hru přidal: Petr Janoušek
Zdroj nebo autor: Středisko Velké Meziříčí
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!