Domorodci vs. kolonizátoři

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 20 až 50
Délka: Do 34 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 18. 8. 2018 v 13.47
Kolonizuj a bacha na domorodce

Pravidla

Hráči jsou kolonizátoři. Utvoří skupiny, které soutěží proti sobě. Úkolem kolonizátorů je prohledávat vytyčené(á) území a přinášet veškeré potřebné suroviny. Na hranici území si kolonizátoři určí základnu, ze které vybíhají. Mezi suroviny se počítá maso, ovoce a zelenina, voda a dřevo. Maso se získává lovem zvířat, která se prostorem volně pohybují (vedoucí). Lov probíhá způsobem kámen-nůžky-papír. Vyhraje-li hráč, získá lísteček s masem daného zvířete. Pokud prohraje, získá šrám na těle a běží mimo prostor za doktorem, který mu ho musí zašít (čára voskovkou na tělo a pak voskovkou udělané stehy) na počet životů se tu nehraje. Je jasné, že se zraněním hráč nemůže dále hrát dokud se nevyléčí. Ovoce a zelenina se sbírá, voda je v prostoru rozmístěna v podobě kbelíků a hráči k nim vybíhají s hrníčkem. Vodu sbírají třeba do kotlíku, který leží na jejich stanovišti kam také odnášejí jednotlivé úlovky a dřevo. Dřevo se staví do pagody, čím vyšší tím více bodů. Stejně tak i u nasbírané vody (tady se počítali decilitry) a potravin.
A domorodci (vedoucí)? ti se snaží kolonizátorům znepříjemnit jejich počínání. Procházejí nebo pobíhají prostorem a souboj s nimi probíhá ve stejném duchu jako se zvířetem. Domorodci také občas zavítají na základnu kolonizátorů, aby ulili trochu vody nebo pobořili pagodu, případně pobrali trochu těch jedlých surovin. Za poraženého domorodce je také bod nebo více bodů.
Potřeby: lístečky barvy červené (maso), zelené (ovozel), černé (domorodci), nádoby na vodu, voda, kelímky, voskovky na tělo nebo lihovky
Hru přidal: Žába
Zdroj nebo autor: Žábova celotáborovka pro rok 2018
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!