Open air festival

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 16
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 11. 9. 2018 v 18.48
Válka o Kristův hrob je za námi, bohužel se zdá nutné začít válku delší, tentokrát o klid a ticho přírody. Liliová výprava vyráží do mladých listnáčů!

Pravidla

Legenda
Holt to tak na světě chodí, že se občas milovníci hlasité hudby vezmou a rozbijí tábor uprostřed přírody, neřešíce, že zvířatům a spícím táborníkům rock nesedí tolik jako jim. A právě tato bezohlednost ve vás vzbuzuje odhodlání uvést věci do přirozeného stavu.

Hra
Vyberte ze svých řad dobrovolníky, kteří budou představovat návštěvníky festivalu, mělo by jich dvakrát až čtyřikrát méně než zbytku hráčů (měli by tedy představovat 1/3 - 1/4 všech hráčů). Tito hráči dostanou penál, který v sobě ukrývá smartphone s pausovanou zvukovou stopu, a nakonec taky pět minut na to ho ukrýt. Penál položí na místo svého výběru a dál už se ho ani nedotknou. Ideální prostředí na hru jsou mladé stromky, kde terén nahrává spíš plížení než zběsilému pobíhání.
Po pěti minutách dá vedoucí zvukem píšťalky signál, že je na čase, aby hudebníci spustili skladbu a zbytek vyrazil vrátit lesu klid. Cíl liliové výpravy je prostý, najít penál, vzít ho a donést ho na start. Hlídači jim to pochopitelně komplikují. Když se dotknou lilijáka, musí se chycený vrátit na start a měl-li penál, položí ho na zem v místě, kde byl chycen. O osud smartphonu se nikdo bát nemusí, ten je totiž v penálové košilce.
Hra končí v okamžiku, kdy lilijáci donesou penál na start.
Potřeby: penál, smartphone
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!