Povaha naše, povaha jejich

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 30
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 26. 10. 2018 v 15.14
 
Jak se lidé ve vašem oddílu vnímají? Tato hra by vám mohla poskytnou odpověď a vedeným dobrý pocit.

Pravidla

Příprava
Vytiskněte si ve dvou kopiích "kartičky" a stejně tak ve dvou kopiích "dotazníky" z příloh. Na kartičkách jsou názvy sedmnácti lidských vlastností - vesměs pozitivních, jen v několika málo případech neutrálních. Vytištěné papíry rozstříhejte na jednotlivé kartičky a udělejte z nich dva balíčky. Na začátku hry rozdělte hráče na dvě poloviny a každé dejte jeden balíček.

Povaha naše
V první části si hráči každé skupinky rozdělí nafasovaný balíček, tak aby byly kartičky se ctnostmi u těch lidí, které vystihují nejvíc (samozřejmě, pokud je ve skupince nějaký supersprávňák, který je zároveň nejspolehlivější, nejskromnější, nejinteligentnější, nejkreativnější atd. bude se muset spokojit s tím, že některé z jeho ctností dostane někdo méně dokonalý), zároveň nesmí nikdo mít o dvě a víc kartiček více než někdo jiný.
Když se tým shodne, že už si ctnosti rozdistribuoval nejlepším možným způsobem, může se začít zabývat druhou skupinkou...

Povaha jejich
Nyní přichází čas dotazníků. Skupinka, která už je hotová s první částí, má ještě za úkol odhadnout, jak proběhla distribuce mezi jejich protějšky. Do každého prázdného pole sousedícího v dotazníku s názvem vlastnosti napíšou jména člověka, o kterém si myslí, že dostal kartičku s danou vlastností.

Vyhodnocení
Když jsou vyplněny i dotazníky, zkontrolujte, kolik odpovědí se strefilo. Můžete hráčům sdělit, který tým byl úspěšnější, jaká byla celková úspěšnost, ale hlavně si můžete ponechat materiál částečně reflektující náladu mezi vedenými
Potřeby: kartičky z přílohy
Hru přidal: Hobit
Zdroj nebo autor: ČCE
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!