Pošťáci

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 30
Délka: Neurčitelná
Příprava: Náročná
Zapsáno: 29. 3. 2007 v 17.15
Rychle doběhnout na místo určení, nalepit si štítek do hrací karty a rychle za poštmistrem, pak znovu do terénu ... do bude nejrychlejší pošťák.

Pravidla

Příprava: V okolí startu (poštovní stanice) si vytipujeme významná místa (na táboře např.: nářaďák, jídelna, studánka, ohniště …). Míst by mělo být tak o 4 více než hráčů, každé místo má svoje číslo (či znak). Na těchto stanovištích (vesnicích) jsou umístěny štítky s příslušným číslem (1 ks pro každého hráče + raději nějaké náhradní).
Na poštovní stanici (startu) je umístěna mapa, kde se stanoviště nacházejí. Také je zde jakýsi věšák – laťka s hřebíky a každý hřebík je označen číslem (opět číslo stanoviště).
Hráči představují pošťáky. Každý pošťák má kartičku se mřížkou a opět je každý chlívek označen číslem stanoviště. Každý hráč má ještě svoji jmenovku s kroužkem (spínací špendlík).

Před startem: Začneme od nemladšího pošťáka. Ten si vybere jako první stanoviště na které poběží. Svoji jmenovku pověsí na laťku s čísly (označí obsazenou trasu). Postupně (podle věku) si další hráči určují kam poběží. Na stejné stanoviště (vesnici) nesmí ve stejnou dobu běžet dva pošťáci !!!

Vlastní hra: Po odstartování vybíhají pošťáci na vybraná místa. Zde si do své hrací karty nalepí jeden štítek s číslem (znakem) stanoviště. Po návratu na poštovní stanici (startu) jim vrchní poštmistr orazítkuje splnění úkolu. Poté teprve si mohou vybrat další stanoviště na které poběží.
Úkolem je oběhnout všechna místa rychleji než ostatní hráči.
Může se stát, že ke konci se bude stát na některé místo fronta. Pokud je totiž někdo na trase s číslem, které vám zrovna chybí, musíte si počkat, až přijdete na řadu :-) Takže velice záleží na strategii pošťáků - nemusí vyhrát ten nejrychlejší !!!

Alternativa: Lze hrát i za tmy s baterkou na menším prostoru :-)

Potřeby: mapa stanovišť, jmenovy hráčů + špínací špendlíky, hrací karty, štítky s čísly stanovišť,
Hru přidala: Queil
Zdroj nebo autor: z tábora od Andulky
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!