Pošťáci

Počet hráčů830
NeurčitelnáDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 30 hodnocení62
%

Autor:
Zdroj: z tábora od Andulky
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4262 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Do tmy, Pohybová, Honička, Chodička / strategická
Potřeby: mapa stanovišť, jmenovy hráčů + špínací špendlíky, hrací karty, štítky s čísly stanovišť,
Rychle doběhnout na místo určení, nalepit si štítek do hrací karty a rychle za poštmistrem, pak znovu do terénu ... do bude nejrychlejší pošťák.

Pravidla

Příprava: V okolí startu (poštovní stanice) si vytipujeme významná místa (na táboře např.: nářaďák, jídelna, studánka, ohniště …). Míst by mělo být tak o 4 více než hráčů, každé místo má svoje číslo (či znak). Na těchto stanovištích (vesnicích) jsou umístěny štítky s příslušným číslem (1 ks pro každého hráče + raději nějaké náhradní).
Na poštovní stanici (startu) je umístěna mapa, kde se stanoviště nacházejí. Také je zde jakýsi věšák – laťka s hřebíky a každý hřebík je označen číslem (opět číslo stanoviště).
Hráči představují pošťáky. Každý pošťák má kartičku se mřížkou a opět je každý chlívek označen číslem stanoviště. Každý hráč má ještě svoji jmenovku s kroužkem (spínací špendlík).

Před startem: Začneme od nemladšího pošťáka. Ten si vybere jako první stanoviště na které poběží. Svoji jmenovku pověsí na laťku s čísly (označí obsazenou trasu). Postupně (podle věku) si další hráči určují kam poběží. Na stejné stanoviště (vesnici) nesmí ve stejnou dobu běžet dva pošťáci !!!

Vlastní hra: Po odstartování vybíhají pošťáci na vybraná místa. Zde si do své hrací karty nalepí jeden štítek s číslem (znakem) stanoviště. Po návratu na poštovní stanici (startu) jim vrchní poštmistr orazítkuje splnění úkolu. Poté teprve si mohou vybrat další stanoviště na které poběží.
Úkolem je oběhnout všechna místa rychleji než ostatní hráči.
Může se stát, že ke konci se bude stát na některé místo fronta. Pokud je totiž někdo na trase s číslem, které vám zrovna chybí, musíte si počkat, až přijdete na řadu :-) Takže velice záleží na strategii pošťáků - nemusí vyhrát ten nejrychlejší !!!

Alternativa: Lze hrát i za tmy s baterkou na menším prostoru :-)

 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: Výborná hra hráli jsme ji minulej rok na táboře a všichni si ji hrozně pochvalovali. Akorat jsme si upravily pravidla, aby sme zpestřili jednotvárné nalepování samolepek do karet, na některá stanoviště jsme dodaly úkoly: Doručit balík vedoucímu, vyplnit formulář, obědnat zboží z katalogu, orazítkovat dopisy, napsat pohled adresovaný vedení tábora,vhodit ho do kaslíku, atd.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!