Planety a hvězdy

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 20 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 29. 3. 2007 v 23.18
Posádky vesmírných lodí hledají planety a hvězdy.

Pravidla

Podle počtu dětí se utvoří skupinky. Jedna představuje vesmírné piráty a ostatní posádky raket. V určitém vymezeném prostoru se rozmístí 20 karet s názvem planety či hvězdy. Tyto karty posádky lodí hledají. Najde-li kartu, napíší na ni název své rakety.
Vyhledávání karet jim komplikují piráti. Ti odebírají hráčům život, takže se hráč potom musí vrátit na start pro nový (lístek). Pokud se skupina - posádka drží za ruce v kole, nemůže pirát odebrat plácnutím někomu život. Pokud se nedrží v kole (jsou každý sám nebo jen v řadě), může pirát odebírat životy. Pozor - pokud pirát potká raketu, která nemá všechny členy (jeden se zatoulal nebo utíkal pro život :-) ), může odebírat životy, i když se ostatní drží v uzavřeném kruhu.
Na lístku s planetou může být napsána každá raketa jen jednou, tzn.pokud přiběhne hráč rakety MIR a tato již je napsaná jiným hráčem této rakety, musí hráč běžet hledat jinou planetu. Po vymezené době se seberou planety a hvězdy. Za každou objevenou planetu získává raketa 3 body (objev = našli lístek jako první). Za každou navštívenou planetu získávají 2 body.
Potřeby: lístečky jako životy,tužky(každý hráč) 20 kartiček s názvem planety nebo hvězdy
Hru přidala: k.w.w.
Zdroj nebo autor: bohužel nevím já se to naučila od Zdeny Katolické
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!