Lodičky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti
Počet hráčů: 2 až 8
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 30. 7. 2019 v 18.16
Vodní hrátky pro malé i velké námořníky

Pravidla

S rostoucí teplotou roste i nadšení pro výlety k vodě, ať už řece, jezeru či na koupaliště. Pokud Vás plavání omrzí, máme pro Vás nápady na hry ke kterým potřebujete jen papír a soutěživost. Myslíme i na Vás, kteří kvůli alergiím musí místo kam za vodou řešit co na rýmu a na kašel. Spoustu těchto her můžete vyzkoušet doma třeba jen s lavorem a vodou.

Jak složit papírovou lodičku
1. Vezměte list papíru tak, aby jste měli naproti sobě kratší stranu. Papír přeložte napůl shora dolů.
2. Papír znovu přeložte napůl zprava doleva prstem několikrát přejeďte hranu, aby byla viditelná a papír znovu rozevřete, aby byl jako na konci prvního kroku, přepůlený jen jednou, ale s linkou vyznačující střed papíru.
3. Vezměte horní pravý přehyb a přeložte tak, aby pravá půlka horního přehybu šla od středu papíru dolů a přehyb vytvořil tvar trojúhelníku.
4. To samé zopakujte i s druhou stranou. Výsledkem je trojúhelník s pruhem papíru na spodní straně.
5. Pruh papíru přehneme nahoru do trojúhelníku a přesahující strany na obou stranách zahneme dozadu. To samé opakujeme na druhé straně.
6. Výsledkem je trojúhelníková čepice. Vezmeme opačné rohy a přiložíme je k sobě, abychom tvar změnily z trojúhelníku na kosočtverec uzavřený na vrchu a otevřeny na spodu.
7. Vezmeme spodní vrchol a přeložíme ho nahoru, aby překryl horní vrchol. Papír otočíme na druhou stranu a opakujeme to samé, abychom opět získali tvar trojúhelníku.
8. Opět k sobě přiložíme protější strany, abychom získali kosočtverec.
9. Horní vrchol tohoto kosočtverec chytíme mezi palce a ukazováčky a lodičku rozevřeme zatáhnutím do stran.
10. Voilá, lodička je hotová!

Nápady na hry

Foukaná - Dejte lodičku na hladinu a ruce za záda a foukáním zkuste dostat lodičku na opačnou stranu, zatímco se v tom snažíte zabránit svému soupeři

Vládce moří - Varianta foukané, kde můžete použít ruce, ale nesmíte se lodiček dotknout. Kdo udělá lepší vlny?

Lochnesská příšera - Potopte se pod lodičku a vynořit se tak, aby lodička skončila na vrchu Vaší hlavy. Tohle je hra na přesnost!

Mořeplavec - Jak daleko dokážete lodičku doplavit? Varianta foukané, kde se snažíte s lodičkou obsáhnout co největší vzdálenost, než se potopí. Kreativitě se meze nekladou!

Pirát - Cákání, vlny, všechno je povolené, jen ne dotknout se lodiček. Ochraňte tu svojí a potopte soupeřovu. Je to kdo z koho!

Motorový člun - Další varianta foukané, ale tentokrát je to vše o rychlosti. Postavte se se soupeřem vedle sebe a kdo dostane lodičku první na druhou stranu vyhrává!

Převozník - Tentokrát dejte lodičku na záda a zkuste jak daleko můžete plavat, aniž byste lodičku ztratili.

Plachetnice - Varianta foukané, která je ale zaměřená na přesnost. Dejte do vody překážky (gumovou kachničku, balón nebo třeba lehátko). Soutěžíme na čas kdo dopraví lodičku co nejrychleji do cílové čáry.

Siréna - Nápad jak přidat náročnost předchozím hrám. Sirény jsou mýtická stvoření, která okouzlila svým zpěvem námořníky a navedli je do záhuby. Jeden z hráčů hraje tuto mýtickou sirénu a jakmile začne zpívat, námořníci si okamžitě musí zakrýt uši a neodkrývat, dokud zpěv nepřestane.

Užijte si vodní hrátky, ale nepřežeňte to, ať nenastydnete a nemusíte také řešit co na rýmu a kašel!
Potřeby: Papír
Hru přidal: Hana Clode
Zdroj nebo autor: HC
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!