Boj o vlajky aneb BF2

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 16 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Náročná
Zapsáno: 3. 4. 2007 v 17.37
Složitější hra na přípravu ale jsem si skoro jist, že bude mít úspěch - bojovka s hodnostmi a dobýváním vlajek

Pravidla

Jde o dva týmy, které mají stejné fyzické, tak i duševní síly. Hráči začínají u své vlajky (může to být tyč a na ní pověšený fáborek, anebo jednoduše šátek zapíchnutý v zemi), který má určitou barvu. Jejich cílem není vybít všechny soupeře, ale obsadit všechny vlajky (počet závisí na tom, kolik je hráčů, většinou 3 nebo 4).

Každé družstvo má na záčátku jednu vlajku, ostatní vlajky jsou neutrální. Vzdálené jsou od sebe alespoň 100 m. Hrací pole musí být členité, jinak by to byla nuda. Rozměry opět závisí na počtu hráčů. Výměna vlajek nastává, když se cizí hráč dostane k cizí vlajce a vyvěsí svoji (ta bývá položená vedle stožáru). Cizí vlajku položí opět tam kde našel svoji - tvrdé tresty jsou za to, že zahodí vlajku pryč.

Základní vybavení hráčů je štít - jakýkoliv materiál (tvrdý papír, dřevo atd.), štít je tak akorát na předloktí. Dále několik míčů a mohou být i maskáče. Děti si mohou ještě před hrou vyrobit nějaké zbraně (např. stroj na vystřelování vodních balónků atd.). Pokud je hráč vybit, musí doběhnou k určitému místu, potom se vrátí k nejbližší své vlajce a může znovu hrát. Hra, aby byla více motivující, je na hodnosti. Názvy hodností si můžete vybrat. Pokud chcete, hodnosti jen zapisujte, ale vím jak kluci mají rádi, když si hrají na vojáky, proto vyberte od všech bílá trička (klidně i jiné barvy) a našijte na ně suché zipy. Na hodnosti, které jsou většinou jen kusy obarvené látky, přišijeme také suché zipy a jednouduše kdo dostane hodnost, tak si ji přilepí. Na trička můžeme nasprejovat název družniny, skupiny atd... Suché zipy sice budou složité, ale trička se můžou předávat dál mezi členy nebo se použijí na jinou hru, pokud ovšem si na ně nenastříkáte jména.

V každé družině se zvolí velitel. Ten může dále družinu rozdělit na skupiny. Každá skupina musí mít také své velitele. Tato hra není jen o takové bitce, musí se u ní taktizovat, protože sundat cizí vlajku nebude lehké. Body jsou za výměnu vlajky, za trefení soupeře. Kdo trefil koho se zjistí tak, že ten kdo je vybit, nahlásí toho, kdo ho vybil.
Potřeby: Vlajky, míčky, štíty,
Hru přidal: kali.cz
Zdroj nebo autor: Podle hry BF2
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!