Velikonoční kvíz o poklad

Počet hráčů612
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 25 hodnocení66
%

 
Autor:
Zdroj: inspirováno Diecézní biblickou olympiádou 2006 (proběhla v Královéhradecké diecézi)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4541 krát (2 denně)
Parametry: Do místnosti, Hra pro učení či vzdělávání, Morální / sociální
Potřeby: Bible (Starý i Nový zákon), Katechismus, hodinky, odměna pro vítěze
Hra vhodná především pro křesťanská společenství, ale jinak jak je libo. Obsahuje prvky soutěže Riskuj. Vědomostní test s podněty k diskuzi.

Pravidla

Na úvod pořadatel hry rozdělí soutěžící do tří až čtyř týmů nejlépe po 2-3 hráčích (losováním,...), bude se mu hodit i někdo, kdo bude dělat časomíru a pomocné práce (zapisování bodů např.). Vůbec nejlepší je mít i odborného porotce - tj. někoho, kdo není církevní laik - kvůli hodnocení odpovědí.
Každý tým si určí jméno a určí se pořadí, ve kterém týmy budou vybírat otázky z přiložené tabulky.
Vlastní soutěž je rozdělená do 9-12 kol (viz tabulky). Každé kolo probíhá víceméně stejně. První tým v pořadí si vybere otázku, kterou nějakým způsobem zodpoví či nezodpoví. Za to je náležitě bodově ohodnocen a získané body jsou zapsány do tabulky. V případě správné odpovědi se body za danou otázku přičítají, odpověď špatná se trestá odečtením těchto bodů. Odečítat se může jen do nuly nebo i do mínusu (záleží na dohodě). Takto se v jednom kole vystřídají všechny týmy a jde se na kolo další. Předtím se často dělá mezivýsledek, protože soutěžící jsou značně zvědaví, jak to s nimi vypadá.
Ten tým, který na konci má nejvíc kladných bodů vyhrává a získává poklad (třeba v podobě nějakého pečiva - prakticky cokoli, co není v rozporu s věkem soutěžících), o který by se však měl podělit s ostatními týmy a s organizátory též - tzn., že poklad musí být trochu větší, aby dalo na všecky.
Organizátor bude potřebovat Katechismus katolické církve, Nový zákon s vysvětlivkami. Nechť si připraví i notnou dávku výmluvnosti a trpělivosti.
Každý tým by měl mít alespoň jednu Bibli (Starý i Nový zákon).
Další je v přiložených dokumentech.
Jinak si samozřejmě pořadatel může vytvořit vlastní otázky a poskytnout je pak třeba i k rozvinutí této hry - to už je kapku náročnější na přípravu.
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: ahoj, my jsme ji taky hráli a měla velký úspěch. Jen je potřebná bohatá časová dotace (cca 2 hodiny) a nepostradatelný pro nás byl kněz, který nám zahrál úlohu odborného poradce - některé otázky v testu jsou diskutabilní, tudíž nám dokázal osvětlit postoj církve či různost názorů na danou věc. Zároveň velmi doporučuji si předem testík nastudovat :).
: tato hra je dost složitá,ale už jsme si ji v partě zahráli
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!