Velikonoční kvíz o poklad

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 6 až 12
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 26. 4. 2007 v 19.52
 
Hra vhodná především pro křesťanská společenství, ale jinak jak je libo. Obsahuje prvky soutěže Riskuj. Vědomostní test s podněty k diskuzi.

Pravidla

Na úvod pořadatel hry rozdělí soutěžící do tří až čtyř týmů nejlépe po 2-3 hráčích (losováním,...), bude se mu hodit i někdo, kdo bude dělat časomíru a pomocné práce (zapisování bodů např.). Vůbec nejlepší je mít i odborného porotce - tj. někoho, kdo není církevní laik - kvůli hodnocení odpovědí.
Každý tým si určí jméno a určí se pořadí, ve kterém týmy budou vybírat otázky z přiložené tabulky.
Vlastní soutěž je rozdělená do 9-12 kol (viz tabulky). Každé kolo probíhá víceméně stejně. První tým v pořadí si vybere otázku, kterou nějakým způsobem zodpoví či nezodpoví. Za to je náležitě bodově ohodnocen a získané body jsou zapsány do tabulky. V případě správné odpovědi se body za danou otázku přičítají, odpověď špatná se trestá odečtením těchto bodů. Odečítat se může jen do nuly nebo i do mínusu (záleží na dohodě). Takto se v jednom kole vystřídají všechny týmy a jde se na kolo další. Předtím se často dělá mezivýsledek, protože soutěžící jsou značně zvědaví, jak to s nimi vypadá.
Ten tým, který na konci má nejvíc kladných bodů vyhrává a získává poklad (třeba v podobě nějakého pečiva - prakticky cokoli, co není v rozporu s věkem soutěžících), o který by se však měl podělit s ostatními týmy a s organizátory též - tzn., že poklad musí být trochu větší, aby dalo na všecky.
Organizátor bude potřebovat Katechismus katolické církve, Nový zákon s vysvětlivkami. Nechť si připraví i notnou dávku výmluvnosti a trpělivosti.
Každý tým by měl mít alespoň jednu Bibli (Starý i Nový zákon).
Další je v přiložených dokumentech.
Jinak si samozřejmě pořadatel může vytvořit vlastní otázky a poskytnout je pak třeba i k rozvinutí této hry - to už je kapku náročnější na přípravu.
Potřeby: Bible (Starý i Nový zákon), Katechismus, hodinky, odměna pro vítěze
Hru přidal: Tomasus
Zdroj nebo autor: inspirováno Diecézní biblickou olympiádou 2006 (proběhla v Královéhradecké diecézi)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!