Einsteinova hádanka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 1 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 18. 1. 2020 v 21.53
 
Přijdete na to, kdo má na zahradě ořešák?

Pravidla

Před hrou si vytiskněte tabulku pro každý tým, nápovědu (2 listy) a řešení pro vás ke kontrole. Nápovědy rozstřihejte na proužky po jednotlivých bodech. Ty pak rozmístěte po herním území - louce, lese, hřišti,... Je na vás, jestli je i nějak zamaskujete, ale všechny lístky s nápovědou musí být pro všechny nalezitelné. Moc ale hru schováváním nekomplikujte.

Na začátku hry dejte každému týmu tabulku a položte jim otázku: "Kdo má na zahradě ořešák?" Hráči se potom začnou pohybovat po herním území a na základě nápověd vyplňovat tabulku. Je na nich, jestli budou chodit celý tým dohromady a tabulku si nosit s sebou nebo budou mít jednoho, který bude přemýšlet a vyplňovat tabulku a ostatní mu budou "nosit" nápovědy. Podstatné ale je, že papírky s nápovědou musí nechávat na místě a nikam je neodnášet. Musí si nápovědy buď zapamatovat, nebo nalézt vždy tu, kterou mohou aktuálně použít. Pohyb hráčů je neomezený - ke každé nápovědě mohou přijít kolikrát budou chtít (pravděpodobně navštíví vždy mockrát tu samou, než ji skutečně použijí) a mohou se pohybovat ve skupině i samostatně. Týmy si nesmí mezi sebou radit nebo si "měnit" vyplněná políčka.

Hráči si do tabulky samozřejmě mohou dělat poznámky, např. napsat si do políčka více možností a potom je vyškrtávat apod.

Vyhrává tým, který jako první určí, jaké povolání má ten, který má na zahradě ořešák. Ořešák není zmíněn v žádné z nápověd - jedná se o poslední nevyplněné políčko tabulky (samozřejmě v řádce "Strom na zahradě").

Varianty:
- Pro světlušky a vlčata je určitě lepší, když hrají v týmech (i tak je to pro ně poměrně složitá hra, zabere jim dost času a docela se u ní zapotí). Tým by ale neměl být moc velký (max 4 hráči), aby se všichni zapojovali. Skauti a skautky můžou hrát i po jednotlivcích.

- Světluškám jsem pro ulehčení dovolila vzít si papír na poznámky a opisování nápověd - mohou si v nich udělat lepší pořádek, lépe je pochopit, škrtat si ty, které už splnily,...
Variantou taky je vytisknou nápovědy pro každý tým zvlášť - po nalezení si potom papírek můžou vzít s sebou (v téhle verzi je možné je i důkladněji poschovávat).

- Pro mladší je možno přidat do hry "žolíka" - jedenkrát za hru se vás každý tým může zeptat na určité políčko, jestli ho mají dobře nebo špatně. Pokud ho mají špatně, poradíte jim, co tam má být. Není ale možné se ptát na políčko z řádku "Strom na zahradě" nebo na dosud nevyplněné políčko.
Potřeby: vytisknuté tabulky, nápovědy a řešení
Hru přidala: Jsem Hraboš
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!