Směnárna

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti
Počet hráčů: 10 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 19. 1. 2020 v 12.03
 
Vyměňujte své bankovky za soupeřovy tak, aby vám na konci hry zůstal co největší obnos.

Pravidla

Hru hrají dva stejně početné týmy proti sobě. Pro každý tým si před začátkem hry nastřihejte bankovky (soubor ke stažení obsahuje sadu pro jeden tým - je tedy nutné vytisknout každý list 2x) nebo můžete použít herní peníze (upozorňuji ale, že se pravděpodobně zašpiní, zašlapou, roztrhnou nebo jinak zničí).

Pro jeden tým je potřeba připravit:
80 bankovek o hodnotě 5
50 bankovek o hodnotě 10
40 bankovek o hodnotě 20
30 bankovek o hodnotě 50
15 bankovek o hodnotě 100
10 bankovky o hodnotě 200

Vyznačte 2 přibližně stejně velká území (pro každý tým jedno) vzdálená cca 20 metrů od sebe. Prostor mezi nimi představuje neutrální pásmo. Předejte každému týmu jeho bankovky a hráči si je rozmístí po svém území. Je třeba to udělat pečlivě, aby jich nezůstalo víc na sobě. Je ale na nich, jestli je rozmístí pravidelně nebo je dají např. všechny na jednu stranu území apod.

Každé družstvo určí policajta - hráče, který nebude měnit bankovky, ale bude chytat soupeřovy hráče a bránit jim v přenosu bankovek. Policajtů z každého družstva vybereme tolik, aby na jednoho připadalo 4- 6 hráčů. (Např. pokud je v týmu celkem 10 hráčů, budou dva z nich policajti).

Po odstartování hry začnou hráči měnit své bankovky za soupeřovy a to vždy tak, že musí ze svého území vzít jednu bankovky, odnést ji na soupeřovo území, tam ji vyměnit za jinou a běžet zpátky. Tzn. že hráč pohybující se mezi územími má u sebe vždy právě jednu bankovku. Vzhledem k tomu, že cílem hry je mít po skončení hry co největší obnos na svém území, budou hráči ze svého území vynášet bankovky o co nejmenší hodnotě a zpátky se budou snažit přinést ty s co největší hodnotou. Hráči mají zakázáno soupeřovi jakkoli bránit v odnosu bankovek - nesmí na nich stát, schovávat je atd.
V neutrálním pásmu mezi územími se ale pohybují policajti, kteří chytají (stačí se dotknout) hráče ze soupeřova družstva a berou si od nich peníze. Ty si nechávají u sebe a na konci hry se 50% z jejich celkové hodnoty přičte k obnosu, který zbyl hráčům na jejich území. Policajti nesmí vstupovat do herních území.

Příklad počítání: Týmu A zbyly na konci hry na území bankovky o hodnotě 2500 a jejich policajti ukořistili obnos 1000. 50% z 1000 je 500. Výsledné skóre týmu A je tedy 3000.

Vyhrává tým, který má po vypršení časového limitu (cca 20 minut, ale hodně to záleží na počtu hráčů v týmech a jejich nasazení), případně když už na hracím území jednoho z týmů nejsou žádné bankovky - všechny má v držení druhý tým nebo policajti.
Potřeby: bankovky
Hru přidala: Jsem Hraboš
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!