Noční stíhači

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 4 až moc
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 4. 6. 2007 v 22.08
Parametry: Do terénu, Pohybová
 
Zkušený operátor radaru dovedl svého pilota temnou nocí až za nepřátelský bombardér. Nyní již stačí stisknout spoušť....

Pravidla

Jedná se o soutěž dvojic. Jeden z členů dvojice je pilotem noční stíhačky a po celou dobu hry má zavázané oči šátkem. Druhý hráč je jeho operátorem radaru, po celou dobu hry se pohybuje za pilotovými zády a nesmí se ho nijak dotýkat, mimo situaci, kdy je potřeba zabránit zranění nevidoucího pilota.

V lese je vyznačena trasa dlouhá asi 50 metrů, která se různě točí, překonává padlé stromy, klesá do výmolů apod. Posádka se postaví na start a úkolem operátora je pomocí libovolných slovních pokynů provést pilota bezpečně celou trasou až na její konec, kde od vyznačené mety pálí pilot na nepřátelský bombardér. Ke střelbě používáme, šišky, míčky, koule... Pilot pálí samozřejmě poslepu, naváděn slovními pokyny za ním stojícího operátora. Střelbu vede jednotlivými ranami až do chvíle, kde trefí cíl (většinou strom přiměřené tloušťky vzdálený asi 5-10 metrů). Pak se vydává na cestu další dvojice. Vítězí posádka, která k překonání celé trasy a sestřelu nepřátelského bombardéru potřebuje nejméně času.
Hru přidal: Žáťa
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!