Harry Potter Gamebook

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 18. 3. 2020 v 09.54
 
Příběh ze světa Harryho Pottera ve stylu gamebooku, který je graficky zpracován. Úkol je nalézt viteál - Prsten.

Pravidla

Nejprve stáhněte herní plán, přečtěte pravidla a pak zkuste nanečisto s někým, kdo bude třeba dělat v jiném týmu vypravěče.

Hráči se rozdělí do týmů, kde každý tým má svého vypravěče. Vypravěč si sedne dál od týmu tak, aby nebyl na doslech. Po startu hry vyšle každý tým jednoho hráče ke svému vypravěči. Vypravěč čte příběh o cestě, kterou musí hráč projít. Vždy dojde na nějaké rozcestí, kde vypravěč dá hráči nekolik možností, napříkal: "Můžeš jít vlevo nebo vpravo, kudy se vydáš?" Pokud si hráč vybere správnou možnost, pokračuje dál. Pokud vybere špatnou, končí a jde zpět ke svému týmu, kde všem řekne, kudy šel a kde skončil. Po té vyšlou dalšího hráče a ten se pokusí najít správnou cestu. Každý hráč vždy začíná od začátku příběhu. V tomto případě uplně vlevo papíru v obdélníku s jednoduchou čarou.

Celá cesta má tři větve. Jedna je přímá k cíli (v tomto případě najít Prsten), ale k tomu, aby se tam hráč dostal, musí najít jisté atributy. Pokud je nemá, dostane se do místa, kde je na šipka přerušená prázdným čtvercem. Pokud nemá správný atribut, nemůže pokračovat dál a najít nejdřív jinou cestu, kde najde atributy. Např.: "Nemáš klíč, nemůžeš dál. Najdi klíč, abys mohl jít tudy." Pokud najde klíč, vypravěč propojí šipku přes prázdný čtverec, čímž už je tato cesta průchozí.

Kdo první dojde do cíle, vyhrál. Dá se také vyhodnotit, kdo měl nejmíň pokusů. U mladších dětí je dobré, aby si u týmu zapisovali, kudy šly.
Hru přidal: Satri
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!