Ohnivý kůň

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 1 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Náročná
Zapsáno: 25. 6. 2007 v 16.02
Hra, která Vám ukáže, jak pozorná a poslušná dítka na táboře máte a jak se jim taková nepozornost dokáže nevyplatit!

Pravidla

Název hry vychází pouze z příběhu, který hra představuje. Můžete si tudíž hru přejmenovat podle Vašeho vlastního příběhu.

Nejdříve je nutné vymyslet nebo si vypůjčit příběh trvající cca 5 až 10 minut. Nejlépe k večeru (kdy vládne pokojná atmosféra prosycená špetkou tajemna). Svoláte dětičky a třeba při svíčce poutavě odvyprávíte vámi vybraný příběh, bez toho, aniž byste posluchačům řekli o co se jedná. Můžete pouze dodat: "Pozorně poslouchejte". Týž večer (nebo třeba i po více dnech) rozmístíte po libovolné trase a terénu papírky s otázkami, které se budou týkat vámi čteného příběhu. Tedy například se zeptáte: "Jakou barvu měl ohnivý kůň v příběhu" a k otázce dáte na výběr - černou - bílou. Děti vybíhají na trasu postupně (když je šero osvětlete otázky svíčkami nebo vybavte dítě baterkou) a jdou po očíslovaných otázkách a píší správné odpovědí na papír. (Pokud si jako vedoucí chcete hru zkomplikovat, ale dětem přikrášlit použijte místo zapisování odpovědí různé předměty, které umístíte vždy pod odpovědi. My jsme děti vybavily plátěnými pytlíčky, do kterých každý nazbíral ty předměty u otázek, o kterých si myslel že jsou dobře. Problém je jen ten že na každou otázku musí být jiné předměty aby jste věděli jak hru opravit.) Kromě dobře uhodnutých otázek se dětem měří i čas, ale dejte pozor aby nejrychlejší se špatnými odpovědmi nedopadl lépe, než třeba průměrný čas s dobře uhodnutými otázkami.

Příběh je nejvhodnější vybrat takový, který má dostatečnou zápletku s podobnými fakty, aby dětem zamotal hlavu a donutil je nad příběhem přemýšlet. Dobré je dávat otázky které lze z textu vydedukovat.

Po opravení otázek hned zjistíte jaké děti jsou vnímavé a kolik z nich není vůbec schopných udržet pozornost a vnímat vaši řeč.
Po této hře k vám budou zaručeně vnímavější :0)
Potřeby: Papíry, tužky
Hru přidala: Daduska
Zdroj nebo autor: televizní soutěž (avšak nepamatuji si která!!!)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!