Ohnivý kůň

Počet hráčů1moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 66 hodnocení78
%

Autor:
Zdroj: televizní soutěž (avšak nepamatuji si která!!!)
Zapsáno:
Zhléhnuto: 18557 krát (6 denně)
Parametry: Na ven, Na inteligenci / paměť
Potřeby: Papíry, tužky
Hra, která Vám ukáže, jak pozorná a poslušná dítka na táboře máte a jak se jim taková nepozornost dokáže nevyplatit!

Pravidla

Název hry vychází pouze z příběhu, který hra představuje. Můžete si tudíž hru přejmenovat podle Vašeho vlastního příběhu.

Nejdříve je nutné vymyslet nebo si vypůjčit příběh trvající cca 5 až 10 minut. Nejlépe k večeru (kdy vládne pokojná atmosféra prosycená špetkou tajemna). Svoláte dětičky a třeba při svíčce poutavě odvyprávíte vámi vybraný příběh, bez toho, aniž byste posluchačům řekli o co se jedná. Můžete pouze dodat: "Pozorně poslouchejte". Týž večer (nebo třeba i po více dnech) rozmístíte po libovolné trase a terénu papírky s otázkami, které se budou týkat vámi čteného příběhu. Tedy například se zeptáte: "Jakou barvu měl ohnivý kůň v příběhu" a k otázce dáte na výběr - černou - bílou. Děti vybíhají na trasu postupně (když je šero osvětlete otázky svíčkami nebo vybavte dítě baterkou) a jdou po očíslovaných otázkách a píší správné odpovědí na papír. (Pokud si jako vedoucí chcete hru zkomplikovat, ale dětem přikrášlit použijte místo zapisování odpovědí různé předměty, které umístíte vždy pod odpovědi. My jsme děti vybavily plátěnými pytlíčky, do kterých každý nazbíral ty předměty u otázek, o kterých si myslel že jsou dobře. Problém je jen ten že na každou otázku musí být jiné předměty aby jste věděli jak hru opravit.) Kromě dobře uhodnutých otázek se dětem měří i čas, ale dejte pozor aby nejrychlejší se špatnými odpovědmi nedopadl lépe, než třeba průměrný čas s dobře uhodnutými otázkami.

Příběh je nejvhodnější vybrat takový, který má dostatečnou zápletku s podobnými fakty, aby dětem zamotal hlavu a donutil je nad příběhem přemýšlet. Dobré je dávat otázky které lze z textu vydedukovat.

Po opravení otázek hned zjistíte jaké děti jsou vnímavé a kolik z nich není vůbec schopných udržet pozornost a vnímat vaši řeč.
Po této hře k vám budou zaručeně vnímavější :0)
 

Alternativní pravidla

Nikdo sem zatím nic nenapsal.

Komentáře

: bjvcbbkcvbcjkoně
: witko.taky me to ted napadlo...je to super hra....:haha:
: Jen mě tak napadlo, že při variantách a), b) by se na místo předmětů mohli dát například papírky s písmeny, z kterých by se v cíli sestavilo heslo.
: Moje řeč, rozhodně ji zkusim na další vejpravě, jako noční gamesu....B-)B-)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!