Král opic

Počet hráčů1050
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 41 hodnocení64
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 10195 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Pro zasmání
Potřeby: žádné
Kdo je král opic?

Pravidla

Sedí se v kruhu a vybereme 3 dobrovolníky, kteří půjdou za dveře (je dobré, aby tam šel s nimi některý vedoucí - aby neposlouchali za dveřma). Před samotnou hrou vysvětlíme všem v kruhu, jak bude hra probíhat. Je to tak, že vedoucí hry se zeptá: "Kdo je králem opic?", a všichni začnou řvát: "Já!". Potom se vedoucí hry ptá podruhé: "Kdo je králem opic?", a všichni zase řvou: "Já!". A potřetí se znovu zeptá: "Kdo je králem opic?, a všem v kruhu vysvětlí, že musí být potichu - třetí otázka zůstane lidmi v kruhu nezodpovězena.

A nyní přecházíme k samotné hře. Pustíme jednoho dobrovolníka do místnosti a vysvětlíme mu, že se ptáme na krále opic, že jsou všichni opice, a že ten, kdo chce být král, musí řvát nejhlasitěji "já". Potom se zeptáme všech: "Kdo je králem opic?", a všichni začnou řvát: "Já!". Potom dobrovolníkovi řekneme, že ho všichni překřičí, že musí řvát ještě hlasitěji, a znova se zeptáme: "Kdo je králem opic?". Všichni řvou "já!" a zase řekneme dobrovolníkovi, že ho nebylo slyšet, že musí řvát ještě hlasitěji. A potřetí se zeptáme: "Kdo je králem opic?" A pokud se to podaří, jenom dobrovolník začne hlasitě řvát: "Já!" (znovu připomínám, že před hrou je potřeba všem v kruhu vysvětlit, že potřetí nesmí řvát).
Takhle hra probíhá u všech 3 dobrovolníků.

Cílem hry je se zasmát, dobrovolník musí "překousnout" to, že řve sám...
 

Alternativní pravidla

: My jsme tuto hru hráli na jiném principu...
Za dveře jdou všichni hráči, kteří hru NEZNAJÍ. S nimi tam tam jde pár lidí, kteří hru ZNAJÍ. Hra poté probíhá na principu...:

1. část
Vejde hráč, který hru NEZNÁ. Vysvětlí se mu, že se právě nachází v Africe uporstřed opičího království a že musí poznat krále opic, aby ho nesežrali. Ten že se nejvíce mlátí do prsou a nehlasitěji křičí "UAAAAAAAA". Když to hráč pochopí, začne se křičet. Hráč následně ukáže na jednu osobu a my mu řeknem, že je dobrej, že to poznal (všichni jsou v tuto chvíli králové... ať ukáže na kohokoliv, určil to jakoby správně...). Sedne si mezi nás do kruhu a určuje se nový král opic. Všichni nahlížejí k nově přisednutému hráči až se nakonec zvolí. Řekne se mu, že prostě musí ze všech sil křičet a bušit se do prsou...!!!

2. část
Nyní příjde hráč, který hru ZNÁ. Vysvětlí se mu ta samá pravidla, kde se ocitl a pod. a když se řekne, že má poznávat krále opic, všichni se pečlivě nadechnou na křičení, zvednou ruce na bušení do prsou a však následně bude následně křičet pouze sám "nový" hráč (král opic) - ostatní jsou zticha (již hru znají...) (je to poté vtipné...)

Nyní se i novému hráči vysvětlí celá hra, jaká se na něj ušila bouda a že nyní přijde hráč, který to nezná - tudíž musí křičet (křičí prvně všichni) a následně že musí být zticha, aby se mohl nachytat další neznalec... :)

(Od posledního odstavce se již hra odkazuje na první část hry... hra se poté pořád dokola opakuje do posledního hráče...)
: Myslím že působivější by bylo místo krále opic třeba král světa......

Komentáře

: Ke to to dobrá hra. Jen je potřeba mrňatům vysvětlit že se na potřetí už neřve
: Jojo, taky hrajeme - vždy se pobavíme :-D Jednou jsme tam měli takového "krále" že vyskočil na stůl, mlátil se do prsou a řval, vše mu došlo až po tom co jsme se 5 minut smáli... :-D
: Kosťa o asi nepochopil práve "král opic" je opičák tak se mu musíme zasmát ne že ej to král světa :D
: myslím že je použitelná ale na správné děti....
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!