Realistická deskovka

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Předškoláci, Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 2 až 10
Délka: Neurčitelná
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 26. 8. 2020 v 10.26
 
Desková hra, ve které se díky odměnám a trestům opravdu nudit nebudete.

Pravidla

Ze začátku hra možná bude trochu působit jako klasická deskovka, ale není tomu tak. Tahle se bude skvěle hodit, pokud budete chtít pobavit hosty na pořádané párty, nebo na nějaké jiné podobné akci, kde je hodně lidí. Ale nebojte..., nemusíte mít nutně hromadu hráčů, postačí klidně dva nebo tři, záleží jen na vás. Hra se dá také přizpůsobit všem věkovým kategoriím :)

Příprava:
Hra pracuje se systémem reálných odměn a trestů, které je potřeba před hrou řádně promyslet. Jako odměny se dá použít jídlo (čokoláda, limonáda, CocaCola, nugetky z McDonald, prostě cokoli vás napadne), nebo jiné předměty, které potěší.
U trestů záleží na tom, kde hrajete. Klasické tresty mohou být voda se solí, nebo třeba určitý počet dřepů/kliků. Pokud jste venku a je vedro, můžete vymyslet něco jako polití vodou, nebo třeba sáhnutí na kopřivu. Můžete vymyslet opravdu hodně věcí, záleží na tom, co máte k dispozici. U odměn i trestů také hodně záleží na věkové kategorii hráčů (starším můžeme klidně přidat třeba alkohol). Ve chvíli, kdy bude všechno promyšleno (doporučuji tak 7-9 trestů i odměn), je potřeba věci zaopatřit (nakoupit), pokud je tedy ještě nemáte. To je na přípravě jedinná trochu náročná věc. Pokud máme odměny a tresty připraveny, zařadíme je ještě do kola štěstí (odměny i tresty budou mít každé svoje kolo, celkem budou tedy dvě). Můžeme buď vyrobit svá vlastní kola (to ale z důvodu náročnosti nedoporučuji), nebo použít nějakou chytrou aplikaci, například tuto: https://play.google.com/store/apps/details?id=es.treebit.decisionroulette
Tuhle používám já a jsem s ní spokojený. Následně jen vytiskneme plánek (barevná tiskárna je výhodou), připravíme kostku s figurkami (pokud je více hráčů a nevystačí barvy, můžeme použít gumičky na označení jednotlivých figurek) a můžeme hrát :)

Průběh hry:
Na začátku hry všichni hráči položí svojí figurku na políčko START (pokud se tam všechny nevejdou, pokládejte je klidně trochu vedle, důležité je, aby bylo poznat, že stojí na startu). Následně se postupně všichni střídají v házení kostkou. Po hodu se hráč vždy posune o příslušný počet polí a splní význam pole, na kterém skončil svůj tah (na tom je celá hra založena, protože zde jsou i políčka s odměnami a tresty). První hráč, který se dostane do cíle (musí přesným hodem), vyhrává (můžete dopředu vymyslet speciální odměnu, popřípadě před začátkem hry vsadit, to je na vás). Více informací o významech jednotlivých polí najdete níže.

Významy polí:
START (1x)
- Na tomto poli všichni začínají. Kromě toho pole nemá žádný speciální význam.
O 3 POLE VPŘED (8x)
- Pokud skončíte na tomto poli, posuňte se o 3 pole dopředu (význam pole, na kterém skončíte po posunu, už neplníte).
O 3 POLE ZPĚT (8x)
- Pokud skončíte na tomto poli, posuňte se o 3 pole dozadu (význam pole, na kterém skončíte po posunu, už neplníte).
HÁZEJ ZNOVU (8x)
- Pokud skončíte na tomto poli, házejte ještě jednou (význam pole, na kterém skončíte po druhém hodu, už neplníte).
ZISK (10x)
- Pokud skončíte na tomto poli, roztočte kolo štěstí s odměnami. Po vytočení jedné z odměn si můžete už jen užívat (samozřejmě pouze do doby, než šlápnete na pole trestu :)).
TREST (10x)
- Pokud skončíte na tomto poli, roztočte kolo štěstí s tresty. Po vytočení jednoho z trestů jste povinni daný trest splnit. Je základem této hry brát tresty na svou vlastní čest a plnit je. Pokud ale i přesto odmítnete, ve hře automaticky končíte (bez nároku na další odměny nebo například sázku vsazenou na začátku hry). Také protihráči asi nebudou úplně nadšení, na to se můžete spolehnout.
NIC (12x)
- Na tomto poli nic neplníte (odpočívejte, užívejte si své odměny z minula, smějte se protihráčům :)).
JDI NA START (1x)
- Bezpochyby nejzákeřnější pole hry. Název myslím mluví za vše. Nejhorší na tomto poli však je, že se (úmyslně) nachází jen deset polí před cílovým polem.
CÍL (1x)
- Hráč, který se na toto pole dostane jako první, vyhrál. Pro ostatní hra nekončí, snaží se tam dostat také. Hra končí až ve chvíli, kdy na plánku zbyde pouze jedinný hráč (už nemá s kým soupeřit). Důležité však je, že se na pole cíle můžete dostat pouze přesným hodem. Pokud se vám to nepovede (hodíte více, než byste mohli postoupit), zůstáváte stát na místě.

Přeji všem při hraní této hry mnoho zábavy a smíchu!
Potřeby: Nakoupené jídlo a pití (dle vlastního výběru), popřípadě další předměty na odměny a tresty.
Hru přidal: etboy
Zdroj nebo autor: Vlastní nápad
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!