Revizor

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 12
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 23. 9. 2020 v 22.07
Černý pasažér a revizor pohromadě? To nemůže dělat dobrotu, zvlášť v zamotané síti linek dopravního podniku...

Pravidla

Každý hráč si na začátku hry vylosuje jednu z kartiček postav - revizora, černého pasažéra či počestného občana.
Pokud je počestný občan, neděje se nic zvláštního, pokud je černý pasažér, snaží se vyhnout revizorovi, pokud je revizor, snaží se chytit černé pasažéry. Revizor totiž kohokoli potká, může legitimovat ("Kontrola jízdenek!"), legitimovaný hráč musí ukázat svou postavu. Je-li počestný občan či taktéž revizor, nic se neděje a pokračuje dál, je-li černý pasažér, je přistižen a pro toto kolo ze hry vypadává a jde bokem.
Hráči se mohou pohybovat jen na zastávkách a trase mezi nimi (viz níže).
Na některých zastávkách jsou umístěny zbylé kartičky postav lícem dolů, a pokud se hráč při svém pohybu dostane na tuto zastávku, MUSÍ vyměnit svou kartičku s kartičkou na zastávce. Tak se velice rychle mění role, z revizora je najednou černý pasažér a z počestného občana revizor ;-). Samozřejmě na zastávce může být kartiček víc, pak přiběhnuvší hráč svou dá dospod a bere si vrchní.
Hrací pole tvoří čtvercová síť tvořená papíry zastávek. Pole 4×5 zastávek s vzdáleností mezi zastávkami 2-3 metry fungovalo dobře :)
Zastávku tvoří papír s originálním názvem zastávky (můžete nechat děcka vymyslet při předchozí hře ;-)) a s šipkami označujícími, kterým směrem vedou troleje a koleje, tedy kam z daného políčka mohou pokračovat. Každá zastávka je označena jednou až čtyřmi šipkami (do kompasové růžice), tvoří se tak takové bludiště - spletitá síť linek. Pohyb je možný jen po kolmici, po úhlopříčce nelze.
Hra má více kol, kolo trvá 60 vteřin, v dalším kole se znovu rozlosují postavy a mohou se pootočit nějteré šipky či prohodit zastávky na zmatení nepřítele :)

Potřeby: Kartičky zastávek 20 ks, kartičky postav 16 ks (3revizoři, 3 černí pasažéři, zbytek počestní občané)
Hru přidala: Rejsek:)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!