Devadesát devět

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 8 až 15
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 19. 8. 2021 v 18.41
Týmy mají za úkol různými způsoby zdolat symbolických 99 kilometrů. Mezi tyto způsoby patří třeba skákání po jedné noze, běh s kládou, se zátěží, plavání, apod.

Pravidla

MOTIVACE
Celý tým musí zdolat symbolických 99 kilometrů různými způsoby, a to na malém a velkém okruhu.

DISCIPLÍNY (v závorce jsou uvedeny počty, které musí každý tým splnit jako kolektiv, popř. za lomítkem povinný počet na jednotlivce - dimenzováno pro dvanáctičlenné týmy)
- cross (40/2) - okruh, který je co nejvíce po rovině, co nejvíce přehledný (délka je kratší, než u supercrossu)
- supercross (20/1) - okruh, který je co nejvíce do terénu (velký kopec, houští, špatný povrch), měl by být hodně dlouhý
- běh pozpátku (20/1) - malý okruh celý pozpátku
- běh se zátěží (15) - malý okruh celý s těžkým batohem na zádech
- běh se svázanýma nohama (10) - malý okruh celý ve dvojici se svázanýma vnitřníma nohama
- běh s kládou (8) - malý okruh celý s kládou (kláda by měla být tak velká, aby šla unést v jednom, ale aby to nebylo výhodné, tzn. aby bylo lepší ji nést ve více lidech)
- skákání po jedné noze (10) - malý okruh celý po jedné noze (je možné nohy střídat v průběhu, ale důsledně dbát na to, aby se stálo skákalo jen po jedné)
- plavání (25) - krátký plavecký okruh
- žolík (8) - žolíci fungují jako náhrada jakéhokoliv okruhu, kromě povinných pro jednotlivce

Je samozřejmě možné spoustu disciplín dovymyslet, nabízí se třeba běh s pneumatikou, běh s trakařem, apod.

PRŮBĚH
Hráči v týmu mohou všechny úkoly plnit paralelně, tzn. jeden běží supercross, tři plavou, čtyři běhají cross, atd. Toto má pouze jedno omezení - v základně týmu musí vždy být alespoň jeden člen. Důležitá je i taktika, v jakém pořadí disciplíny plnit, aby se např. nestalo, že na konci chybí týmu všechny okruhy s kládou, které se nedají plnit paralelně, protože kláda je jen jedna. Pokud kládu nese 6 lidí, stále se počítá pouze počet okruhů, čili za jeden dokončený okruh dostane tým jednu čárku. Takticky důležité je i rozmístění žolíků, kterých sice není moc, ale při správném rozdělení dokážou ušetřit týmu spoustu sil. Žolíky nejde nahradit celá jedna kategorie, vždy alespoň jeden okruh v každé kategorii tým splnit musí.
Hra má v sobě ještě jedno zpestření. Po splnění každé jedné kategorie kdokoliv z týmu odbíhá k větvi o tloušťce asi 3 cm a pilkou uřízne malé kolečko jako symbol toho, že tým má kategorii splněnou. Aby se týmu počítala kategorie jako splněná, musí přinést toto kolečko, tedy na konci vyhrává první tým, který má nařezána všechna kolečka, nikoliv ten, kdo první splní všechny okruhy (i když to ve většině případů bývá ten samý tým).

POSTŘEHY
Je velmi důležité, aby vedoucí u týmu správně zapisoval splněné okruhy, aby nedošlo k hádkám, že někdo odběhal např. 3 supercrossy, ale zapsané má jen dva. V průběhu hry je také dobré povzbuzovat všechny hráče - hra je opravdu velmi fyzicky náročná a někteří si sáhnou na úplné dno vyčerpání. Když tým splní celou kategorii, je nutné u povinných také zkontrolovat, jestli mají splněno všichni to, co mít musí (může se totiž stát, že tým už sice má odběhaných 40 crossů, ale někdo z týmu má jen jeden, tak si musí odběhnout ještě svůj druhý povinný a tím pádem někdo jiný zbytečně běžel okruh navíc).
Potřeby: batohy se zátěží, klády, šátky, pily, větve
Hru přidal: KlimRich
Zdroj nebo autor: převzato od Martina Šmída
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!