Poštovní úřady

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 8 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 22. 11. 2021 v 20.06
 
Hra, kde kurýři převážení zásilky mezi poštami po celém kraji.

Pravidla

Týmy
Hráče rozdělíme do skupin podle vlastních potřeb a možností. (My jsme 19 hráčů rozdělili na 4 týmy). Týmy představují poštovní auto, které převáží zásilky mezi poštami po celé zemi. Každý tým dostane kartu skupiny (viz obrázek „Karta skupiny“), kterou musí mít po celou dobu u sebe. Ideální formát karty je A5.

Pošty
Na herním poli jsou různě rozmístěni vedoucí, kteří představují pošty v různých městech. Doporučujeme si udělat osobní mapu, kde je jaké město, abyste měli přehled kde se kdo nachází, ale hráčům jsme naschvál neřekli kde je jaké město. My jsme měli 8 měst (Doubravy, Kojetín, Písek, Trutnov, Turnov, Trnov, Chropyně, Aš). Názvy měst si můžete vymyslet, můžou to být obce ve vašem okolí, světové přístavy, světová města apod. meze v tvořivosti se zde nekladou.

Princip hry
Začne hra a poštovní auta začnou pendlovat mezi městy. Na začátek můžou jet do města do jakého chtějí. Funguje to tak, že přijedou do města na poštu a buď si budou moci vybrat zásilku z možností nebo jim pošta řekne kam pojedou a s jakým druhem zásilky. Je dobrý aby jim pošta nedávala jen balíky o vyšší hmotnosti, ale trochu je omezovala. Tým dostane zásilku a s tou se musí dostat do místa určení za určitý čas a úkolem, který plní po cestě (viz. druhy zásilek).

Pošta jim musí na papírek se zásilkou zapsat čas, kdy skupina vychází z města, tudíž je potřeba aby vedoucí měli hodinky nebo mobil.

Skupinka dojede do města, pošta odečte ze zásilky jestli to tým stihnul v časovém limitu a podepíše se jim na kartu skupiny (1 podpis = 1 zásilka). Skupina si může na této poště vzít další zásilku, ale nemusí. Je možné, že to nestihnou v časovém limitu, a proto jim pošta za svůj podpis napíše „1/2“ – to znamená, že za svoji cestou dostanou jen poloviční počet bodů.

Příklad jak to má vypadat je na obrázku: „Karta skupiny – princip“

Jednou za čas se může taky stát, že na poštu si přijde paní Nováková pro důchod, nastane výpadek elektřiny nebo zaměstnanci mají polední pauzu. Hráče to trochu zdrží a hru oživí, pokud to vedoucí dobře hrají.

Druhy zásilek
Zásilka je malý papírek, na kterém je napsáno město doručení, druh zásilky, časový limit a čas kdy skupina vychází z města. Příklad jak takový papírek vypadá je na obrázku: „Zásilka příklad“. My jsme to udělali tak, že pošty dostali papír, který si trhali na menší (cca 5x3 cm) a vše si psali za chodu hry.

Jsou 4 druhy zásilek:

DruhPřepravaLimit [min]Body
Standartní dopischůze51
Expresní dopisběh32
Standartní balíkdržení se za ruce v týmu53
Balík o vyšší hmotnosti1 člen se nesmí dotýkat země104

Doporučuji časový limit upravit podle velikosti herního pole.

Konec hry, výsledek
Hru jsme hráli cca 60 minut. Na konci hry sečtěte body (myslete na to že každý druh zásilky má jiný počet bodů). Vyhrává tým s nejvíce body.
Potřeby: Papíry, tužky, mobil/hodinky
Hru přidal: Bobr
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!