Hra na pravdu

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 6 až 12
Délka: Do 12 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 4. 5. 2022 v 20.08
Pokud máte tušení nebo problémy s podvodníky ve hrách, v této hře je velmi jednoduše odhalíte.

Pravidla

Děti rozdělíme na skupiny (ideálně o menším počtu). Úkolem týmu je získat co nejvíc míčků (lze použít i třeba nějaké herní peníze) jakékoliv barvy. Vždy jednoho hráče vyšle skupina k jedné z hromádek. Hráč si vylosuje z lístečků u dané hromádky míčků. Je-li na lístečku "ANO", smí si vzít míček.

Vtip je v tom, že u jedné barvy míčků je samé "ANO", u druhé ale jen "NE". Děti tak nemusíme u hromádek kontrolovat (může být v jiné místnosti). Po konci hry samozřejmě spočítáme, který tým má míčků víc. Podvodníka odhalíme jednoduše. Skupina, která bude mít míček barvy, u které bylo pouze "NE", má ve své řadě podvodníka.

Na konci dětem odhalíme, že u jedné hromádky bylo pouze "ANO" a u druhé pouze "NE". Kdo nevěří, může si zbytek lístečků rozbalit a přesvědčit se tak.

Osobně ještě doporučuji říct dětem, že míčky u hromádky s "NE" se počítají za pětinásobek bodů na rozdíl od barvy druhé. Taky je dobré jít papírky občas promíchat, aby si děti nemohli uvědomit, že tam jsou všechny stejné.

Tato hra si téměř vždy vyžaduje zpětnou vazbu. Jednak zda se podvádějící hráč přizná, a poté to, abychom dětem ukázali, že podvádět není dobré a dá se na tuto skutečnost odhalit.
Potřeby: Barevně odlišené míčky nebo herní peníze
Hru přidal: Peca
Zdroj nebo autor: https://zabav-deti.cz/clanek/hra-na-pravdu-kdo-je-cestny-181
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!