Kingdom Come Deliverance

Týmová hra na venek inspirovaná alchymií ze hry Kingdom Come Deliverance

Pravidla

Cílem hry je nasbírat co nejvíce bodů za lektvary.
Účastníci se rozdělí na několik týmů. Každý tým se dále dělí na tři skupiny (studenti, alchymisté a sběrači), ideální počet pro účely hry je dva učni, dva alchymisti a zbytek jsou sběrači. Každá skupina má vymezené své území ze kterého nesmí odejít. Území se v jednom bodu schází tak aby mohli učni mluvit jak na sběrače tak i na alchymisty.
Účastníkům se vysvětlí pravidla a nechá se jim 10 minut na přípravu strategie a rozdělení rolí. Po zahájení hry se učni rozběhnou do knihovny kde se naučí recept na zpaměť, poté se vrátí k alchymistům a sběračům. Sběračům sdělí jaké suroviny na přípravu je potřeba a než je sběrači donesou snaží se naučit recept alchymistu. Poté co se alchymista naučí recept, vezme si suroviny které mu donesly sběrači a běží s nimi k alchymistickému stolku, u stolku připraví recept přesně podle postupu. Jakmile lektvar dokončí vedoucí zapíší body. Aby oddíl mohl dokončit hru musí uvařit alespoň 6 různých lektvarů.

Příprava hry:
Knihovna – v knihovně se nachystají recepty tak aby se je mohly všichni studenti současně učit. V knihovně je knihovník který na ně dohlíží.

Alchymistická laboratoř – Pro každého alchymistu nachystáme jeden alchymistický stůl kde bude nádoba s vodou, kořalkou, vínem a olejem (v receptech nejsou tekutiny uvedeny u každého lektvaru se chystají jako první). Dále nachystáme nádobu na přípravu lektvaru do které budou alchymisté lektvary míchat, čas v podobě přesýpacích hodin (stačí nakreslené na papíře), destilační nádobu (stačí miska) a hmoždíř. U každého stolu je zapotřebí jeden vedoucí aby kontroloval přípravu receptů a zapisoval body.

Pole pro sběrače – rozdělíme na louku, les, důl, a obchodní stánek. Na louku rozděláme bylinky které rostou na louce. Do lesa houby a bylinky rostoucí v lese. Do dolu nachystáme jeskyní houbu a uhlí a k obchodníkovy speciální přísady (pavučina, jelení paroží a kančí zub). V dole a u obchodníka by měly být vedoucí a obtížnější úkoly pro získání jelikož se jedná o speciální suroviny a jsou tomu přizpůsobené body za lektvary. DOPORUČUJI i na louku a do lesa dát vedoucí kteří budou ztěžovat sběr aby se suroviny u alchymistů nehromadily.
Potřeby: Tiskárna
Hru přidal: Tomáš Morbitzer
Zdroj nebo autor: Já a Tomko
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!