Famfrpál

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 14 až 31
Délka: Delší
Příprava: Náročná
Zapsáno: 5. 9. 2007 v 13.53
 
Variace na známou hru Harryho Pottera

Pravidla

1.část
Spočívá v tom, že děcka zavedeme do lesa, kde mají za úkol vytvořit si svoje "letecká košťata" dle fantazie. Zpravidla násadu o tloušťce 7cm a délce 1,2 metry, "trysky" z trávy, kapradí a jiných přírodnin a následně se naučili manipulaci s nimi. (cca 60min)
Poté následuje odlet do tábora, kde je již připravené hřiště. Na fotbalových brankách jsou zavěšena lana s karabinami tak, aby chytač, který se upevní do sedáku, dosáhl rukou na břevno branky, ale nedosáhl nohama na zem.

2. část.
Děcka se rozdělí na 2 týmy (Nebelvír-modré mráčky x Zmijozel-zelení hadi), znaky vytvoříme fixou na tvář, pro zpestření hry použijeme pláštěnky jako peleríny, popř. osušky.

V každém týmu po cca 7-15 hráčích je jeden chytač, který je zavěšený v brance, v ruce drží kbelík a druhou rukou drží koště mezi nohama.
Ostatní jsou buď útočníci nebo obránci, kteří se snaží dostat míč do kbelíku svého chytače. Pokud mají míč, mohou s ním udělat max. 3 kroky, míče si přihrávají, mohou používat košťata k odpalům, nemohou kopat. Košťata mají celou hru mezi nohama.
Nikdo se nesmí dotýkat chytačů a jejich kbelíků.

Hra začíná tak, že uprostřed hřiště se proti sobě postaví (krom chytačů) oba týmy a rozhodčí hodí do vzduchu oba míče - potlouka a zlatonku.

Zlatonka je tenisák, jehož hodnota jsou 3 body. Jakmile se podaří dostat zlatonku k chytačovi, hra je pozastavena a oba týmy musí na "startovní pozice" a rozhodčí vyhazuje oba míče do vzduchu.
Potlouk je volejbalový nebo fotbalový míč, jehož hodnota je 1 bod. Jakmile se podaří dostat tento míč do kbelíku, týmu se připisuje jeden bod, rozhodčí vyhazuje míč do vzduchu a hra pokračuje dál bez zastavení.
Hraje se na poločasy dle libosti (třeba 35 a 35 minut)
Chytači se mohou střídat, nejlépe při pozastavení hry.
Pri větším počtu hráčů je možne do hry zapojit třetí míč - "camrál".
Potřeby: 2 horolezecké sedáky, lana a karabiny, 2 kbelíky, tenisový a volejbalový míč, pláštěnky, 2 lihové fixy různých barev
Hru přidal: Pavián
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!