Famfrpál

Počet hráčů1431
DelšíDélka přípravy
Náročnost přípravyNáročná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 24 hodnocení66
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4534 krát (2 denně)
Parametry: Na hřiště, Pohybová, Sportovní
Potřeby: 2 horolezecké sedáky, lana a karabiny, 2 kbelíky, tenisový a volejbalový míč, pláštěnky, 2 lihové fixy různých barev
Variace na známou hru Harryho Pottera

Pravidla

1.část
Spočívá v tom, že děcka zavedeme do lesa, kde mají za úkol vytvořit si svoje "letecká košťata" dle fantazie. Zpravidla násadu o tloušťce 7cm a délce 1,2 metry, "trysky" z trávy, kapradí a jiných přírodnin a následně se naučili manipulaci s nimi. (cca 60min)
Poté následuje odlet do tábora, kde je již připravené hřiště. Na fotbalových brankách jsou zavěšena lana s karabinami tak, aby chytač, který se upevní do sedáku, dosáhl rukou na břevno branky, ale nedosáhl nohama na zem.

2. část.
Děcka se rozdělí na 2 týmy (Nebelvír-modré mráčky x Zmijozel-zelení hadi), znaky vytvoříme fixou na tvář, pro zpestření hry použijeme pláštěnky jako peleríny, popř. osušky.

V každém týmu po cca 7-15 hráčích je jeden chytač, který je zavěšený v brance, v ruce drží kbelík a druhou rukou drží koště mezi nohama.
Ostatní jsou buď útočníci nebo obránci, kteří se snaží dostat míč do kbelíku svého chytače. Pokud mají míč, mohou s ním udělat max. 3 kroky, míče si přihrávají, mohou používat košťata k odpalům, nemohou kopat. Košťata mají celou hru mezi nohama.
Nikdo se nesmí dotýkat chytačů a jejich kbelíků.

Hra začíná tak, že uprostřed hřiště se proti sobě postaví (krom chytačů) oba týmy a rozhodčí hodí do vzduchu oba míče - potlouka a zlatonku.

Zlatonka je tenisák, jehož hodnota jsou 3 body. Jakmile se podaří dostat zlatonku k chytačovi, hra je pozastavena a oba týmy musí na "startovní pozice" a rozhodčí vyhazuje oba míče do vzduchu.
Potlouk je volejbalový nebo fotbalový míč, jehož hodnota je 1 bod. Jakmile se podaří dostat tento míč do kbelíku, týmu se připisuje jeden bod, rozhodčí vyhazuje míč do vzduchu a hra pokračuje dál bez zastavení.
Hraje se na poločasy dle libosti (třeba 35 a 35 minut)
Chytači se mohou střídat, nejlépe při pozastavení hry.
Pri větším počtu hráčů je možne do hry zapojit třetí míč - "camrál".
 

Alternativní pravidla

: S hrou byl velký úspěch, už dvakrát sme pořádali na táboře famfrpálový turnaj
Děti si v lese vytvořili košťata.
Na brankách se udělali z proutí a provázků tři branky.
Určil se brankář, který měl za úkol hlídat své tři branky.
Potom asi 6 hráčů - útočníků, obránců a ti hráli s camrálem, který musel proletět jednou ze soupeřových tří branek.
Zbylí hráči, většinou mladší děti, se postavili podél hřiště, dostali dva potlouky (menší míče) a snažili se jimi vybít protihráče v poli. Pokud někoho vybili, byla určena"ošetřovna", kam musel vybitý hráč bežet, dotknout se a běžet zpátky. To samé musel udělat, pokud mu spadlo koště. Párkrát se stalo, že na chvíli zůstali v poli někdy dva někdy jeden hráč.

Komentáře

: Nebelvír a MODRÉ MRÁČKY?!?!?!:neo::neo:
: Vypadá to suprově, 10x lepší než originální famfrpál z HP :)
: super!!!!!!
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!