Poklad

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 0 až moc
Délka: Do 34 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 20. 9. 2022 v 15.42
 
Hledání tajemného pokladu, který neobsahuje jen bohatství ale i hrůzy. Je to rychlá hra na hledání s důmyslnou náhodou, která může zahýbat s pořadím. Ideální hra jako vyvrcholení delší (klidně i celodenní hry) nebo nějaké aktivity (výletu), kdy se soutěžící pře různé překážky dostávají k pokladu. Hra je v hodná pro týmy ale menší skupinu jednotlivců.

Pravidla

Pro hru je potřeba delší příprava:
K hraní je potřeba vytisknout souboru jenž se dá stáhnout u hry. Soubor si pořádně první prohlédněte, aby jste teď lépe chápali.
V souboru naleznete několik stran kartiček v tabulkách, jenž představují daný poklad. Stránky je potřeba vytisknout a kartičky rozstříhat na pruhy vodorovně, pozor nestříhat vertikálně. Kartičky pokladu pak budou teda papírové proužky - na jedné straně obrázek a na jedné straně název a body. Pak se tyhle kartičky dále zpracují, tak že se složí do čtverečků, tak aby nešlo vidět nic z obrázku a textu. Takhle nečitelně složený čtvereček se zacvaká koníkem, takže se stanou všechny stejné (jen bíle papírové čtverečky).
Takže máme připravený poklad. Papírové čtverečky se rozhážou nebo schovají někde po hrací ploše. Ideálně složitější terén, lístečky se můžou i lehce schovávat atd. Šlo by hrát i ve velkém uzavřeném prostoru. Pro dobrou atmosféru hry může být vhodná třeba zřícenina.
V souboru jsou pro potřebu naší etapové hry i zlaťáky. Ty buď nepoužívejte nebo je dejte za body. Pod tajemný svitek jsme přidávali nápovědu do etapovky, tyhle kartičky ale taky není problém vyřadit.
Mínusů by mělo být méně (zhruba třetina celkových bodů) než plusů, ale zaleží na vaší konfigurac.
Poslední tip pro přípravu je, že v souboru je sice jen 99 kartiček, ale některé stránky se můžou vytisknout více, ideálně ty s nízkými body.

Hra:
Do herního pole s připravenými tajemnými lístečky se vypustí děti. Jejich úkol je jednoduchý - sbírají lístečky co nejvíc a nejrychleji a nosit je na předem dané stanoviště. Pozor, je zakázané lístečky předem rozdělávat. Rozdělaní lze jednoduše odhalit a byli by diskvalifikováni. Nošení lístečků čili pokladu jde různě modifikovat - může se nosit po více nebo po jednom, vzdálenost atd. Záleží na přesném formátu hry. Myslím si, že by ale nebyl vhodný chytač při sbírání, popře to lehce systém při vyhodnocení. Hra končí, kdy soutěžící vysbírají celý poklad.

Vyhodnocení:
Přichází poslední fáze, kdy se odkryje konečně celý vtip hry. Vedoucí si rozeberou jednotlivé kupky pokladu a se soutěžícími začnou rozdělávat lístečky (sponky se dobře sundávají nožem). Začnou se odkrývat nasbírané poklady a i body na druhé straně lístku. Když jsou všechny lístky rozloží, tak se sečtou kladné body a odečtou se mínusy. Hru pak vyhrává tým s největším počtem bodů. Vtip je v tom, že kvůli náhodě kvantita znamená vítězství...
Potřeby: vytištěný soubor, nůžky (ideálně řezačka), koník a čas na přípravu
Hru přidal: Vítek Jochim
Zdroj nebo autor: Vít Jochim, inspiroval jsem se podobnou hrou kterou jsem hrál jako dítě
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!