Špiónské sítě

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až moc
Délka: Neurčitelná
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 31. 10. 2022 v 15.04
Hra na pozadí při které se špióni pomocí chytrých otázek a odpovědí snaží rozklíčovat, kdo je v jejich organizaci a kdo stojí proti nim.

Pravidla

Každý správný filmový špión, který má navázat kontakt s neznámým kolegou mu musí nejprve nonšalatně položit nanápadnou otázku "Máme to ale chladný večer, že?" a teprve pokud mu neznámý kolega odpoví správnou odpovědí "Ano, v Paříži je v této roční době nezvykle chladno.", tak bude vědět, že mu může plně důvěřovat.

Hráči se tedy podobně jako špion ocitnou v nebezpečné době, plné agentů a tajných organizací a oni musí rozklíčovat, kdo je s nimi a kdo proti nim.

Hraje se delší dobu, kdy hra probíhá "na pozadí". Podle počtu hráčů, nebo příběhu se určí kolik bude tajných organizací. Každá organizace má jednu kódovou otázku s navazující odpovědí. Jednotlivé otázky spolu s odpovědí se napíší na lístečky a ty se náhodně rozdají hráčům tak, aby tajné organizace měli přibližně stejný počet členů (vždy alespoň 2).

Otázky a odpovědi mohou být
- Co jsi včera dělal?
- Jezdil jsem na kole, ale rozbila se mi přehazovačka.

- Dneska je docela teplo, co?
- Tojo, jestli to takhle půjde dál, tak nám vyschne studna.

- Jdeš příští týden na výpravu?
- Bohužel ne, musím být doma a učit se zlomky.

Z logiky věci musí být otázka nenápadná, tak aby případný dotázaný špión z jiné organizace nepojal podezření. Pokud bude mít podezření, může dotyčného (nenápadně) nahlásit vedoucímu hry i spolu s podezřelou otázkou, a pokud uhodne, dostane plusový bod.
Odpověď by také měla být nenápadná, ale dosti specifická, aby ji špión z jiné organizace omylem neodpověděl.

Cílem je ptát se lidí nenápadně a při nalezení spoluagenta z organizace postupovat dále systematicky a neptat se zbytečně stejného člověka dvakrát na stejnou otázku.

Hra končí po časovém limitu, nebo pokud každá organizace najde své členy. Na konci se sečtou body za každý navázaný kontakt a body za každého správně nahlášeného podezřelého agenta.

Hru může hrát i jen několik agentů, kteří se musí najít v "davu civilistů", kteří hru nehrají.
Hru přidal: M O T
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!