Velká rajčatová bitva

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 10 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Snadná
Zapsáno: 22. 4. 2023 v 22.14
Ve vašem městě se dnes odehrává velká rajčatová bitva, a u toho přeci nemůžete chybět.

Pravidla

Cíl hry:
Nasbírat postupně ve třech etapách co nejvíce rajčat.

Základní herní mechanika:
Ve hře jsou tři druhy rajčat (papkoulí), které se postupně po etapách přidávají. Rajčata mají dvě využití, pokud je hráči mají na konci etapy v kruhu, dostanou (nebo ztratí) za ně dále stanovený počet bodů, zároveň se ale rajčata používají jako střelivo, kdo je zasažen, musí se jít oživit (umýt), na jedno z určených stanovišť.

Super je že hráči můžou rajčata i krást, a počet kolik jich vezmou je limitován jen tím kolik jich unesou v rukách (ne ve tričku)

Na začátku:

Hráče rozdělíme do týmů (počet týmů může být různý, my hráli 3 týmy), v každém týmu by mělo být 3-6 hráčů, tak aby jich byl v každém týmu stejný počet. Super bude když budou týmy barevně odlišené, ale není to podmínka.

Každý tým má svůj kruh o průměru asi 3 metry, do kterého shromažďuje svá rajčata. Kruhy by měly být alespoň 25 metrů od sebe, ale můžou být i dále. Důležité je že do vlastního kruhu je zakázáno vstoupit více než 1 končetinou (je tedy dovoleno natáhnout se pro rajče, abych ho mohl následně hodit), a vybíjet se může i v kruzích.

Oživovací stanoviště (může být jedno i více) se předem určí tak, aby to měl každý tým od svého kruhu k oživovacímu stanovišti stejně daleko. Hráči ale mohou využívat jakékoliv stanoviště. Hráč se oživí potom co se dotkne stanoviště (strom, kámen...). Důležité je trvat na tom že střílet se může až 10 metrů od oživovacího stanoviště. (žádné spawn-killování)

ETAPY HRY:

1.Etapa

V první etapě je jen jeden druh rajčat (klasická rajčata za 1 bod) ty jsou vedoucími na začátku férově rozházena po hrací ploše.

Hráči mohou rajčata posbírat, ale taky mohou vběhnout do kruhu cizího týmu a rajčata ukrást. Když jsou však zasaženi, musí všechna rajčata upustit pod sebe a jít se oživit k jednomu ze stanovišť.

První etapa se hraje tak 15-20 minut. Po etapě se spočítá který tým má v kruhu kolik rajčat a vedoucí si to zapíšou, potom jsou rajčata znovu rozházena. Před další etapou si týmy protočí kruhy.

2.Etapa

V druhé etapě se do hry přidávají nezralá rajčata (jiný druh papkoulí), která škodí když je tým má v kroužku. Za každé takové rajče je mu odečten 1 bod, z čehož vyplývá že si tak týmy budou škodit. Je tu ale ještě jeden háček. Když je někdo zasažen nezralým rajčetem, tak NEZEMŘE.

Jinak platí stejná pravidla, na konci se zase zapíšou body. Druhá etapa by měla trvat taky 15-20 minut. Nelekněte se když bude některý tým v mínusu, v poslední etapě se to může snadno změnit.

3.Etapa

V třetí etapě přichází speciální lahodná odrůda rajčat (další druh papkoulí), za které hráči, pokud je bodou mít v kroužku, dostanou 5 bodů. Tyhle koule jsou taky speciální v tom, že když jsou použity jako střelivo, a ten na koho byly hozeny je chytí, zemře stejně, protože mají tenkou šlupku a rozprsknou se. Ze země je mohou hráči brát normálně.

Třetí etapa může trvat klidně i 30 minut. Na konci této poslední etapy se sečtou počty rajčat za všechny tři etapy a určí se celkový vítěz. Toho ale vyhlásíme až nám hráči pomůžou vysbírat papkoule z hracího pole.


Dohody, aliance, smlouvy, pakty o neútočení, koalice, spojenectví, spolupráce a zrady :

Všechno tohle do hry vnáší nový prvek. Týmům nijak nezakazujte aby se spojili proti silnějšímu. Největší zábava na této hře je vyjednávat s ostatními týmy a pak je třeba podfouknout. Občas hráči ani neví proti komu vlastně hrají.

Přehled:
1 etapa - rajče za 1 bod
2 etapa - rajče za 1 bod, rajče za -1 bod které nezabíjí
3 etapa - rajče za 1 bod, rajče za - 1 bod které nezabíjí, rajče za 5 bodů které se rozprskne

Hru jsme otestovali s vlčaty na přespávačce a k organizaci stačili dva rádci.
Pokud budete mít nějaké připomínky či otázky, klidně pište.Potřeby: papkoule tří barev, lana na kruhy
Hru přidal: google-vítek
Zdroj nebo autor: Hlava Lakatoše
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!