Kopírka po paměti

Počet hráčů3moc
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 105 hodnocení79
%

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 31294 krát (8 denně)
Parametry: Do místnosti, Na ven, Na inteligenci / paměť
Potřeby: žádné
Každý tým má za úkol překreslit obrázek, skládá se však z pozorovatele, spojky a kresliče a každý umí jen něco.

Pravidla

Hrají tříčlenné týmy. V rámci týmu si hráči rozdělí role pozorovatele, spojky a kresliče. V průběhu hry již nebude možné tyto role změnit.

Dále potřebujeme jeden nebo raději více obrázků. Měly by být poměrně snadno popsatelné jak do tvaru, tak do rozměrů a do barvy, hodí se použít čtyři barvy lihových fixů na čtverečkovaném papíře. Obrázky by měly být přesně popsatelné a skládat se z geometrických tvarů (např. domeček s okýnkem a dvěřmi, různé abstraktní symboly apod.)

Na jednom místě založíme Zdroj. Zde jsou umístěny zdrojové obrázky. Asi padesát metrů od něj je Cíl. Okolo Zdroje je ochranné pásmo, kde se smí pohybovat pouze Pozorovatelé (a na druhou stranu, Pozorovatelé jej nesmí opustit). Obrázky by měly být umístěny tak, aby je kromě Pozorovatelů nikdo nemohl omylem zahlédnout. U Cíle jsou zase umístěni kresliči, každý vybaven čtverečkovaným papírem a sadou psacích potřeb potřebných k nakreslení kopií obrázků ve Zdroji. Kreslič je jediný, kdo smí kreslit.

Protože Pozorovatel jako jediný vidí obrázky a nemůže opustio ochranné pásmo, musí se pokusit popsat obrázky včetně jejich rozměrů, barev, tvarů a dalšch významných vlastností Spojce. Ta si toto musí zapamatovat a přetlumočit kresličovi, který takto zprostředkovaně vytváří kopie obrázků. Pozorovatelé by se měli snažit popisovat pouze slovně, ne kreslit něco rukama do vzduchu nebo na zem.

Výsledné hodnocení by mělo být zaměřené hlavně na přesnost a ne na rychlost zkopírování.
 

Alternativní pravidla

: My jsme to hráli s vystřihováním a tvorbou 3D objektu (vhodné pro starší). Na papír například nalepíte zabalenou roličku od toaleťáku a krabičku od zápalek (je lepší to zabalit, aby děti nenapadlo, co to je,protože pak se to dá moc snadno popsat) a děti musí z papírů daný útvar poslepovat. Dva objekty jsou dostatečný počet. A určitě je lepší, když to lepí více lidí. Vhodné rozdělení je např. 1+1+4, nebo 1+2+5, podle počtu dětí v družinách.
: My jsme to hráli jako na mravence,kteří měli rozdělené role,pozorovatel,kreslič(pokresloval papíry-jednobarevně:každý papír-jiná barva),střihač(stříhal barevné papíry-ty pokreslené),lepič(slepoval z kousků daný barevný útvar)..pak tam byl ferda,který mohl pomáhat s čímkoliv,ale nesměl mluvit...

Komentáře

: super, děti to moc bavilo... :o)
: Tuto hru jsem hrál 2krát a je to super sranda a potom když se podíváte co se z původního obrázku vyvinulo
: hmmm super hra mno :/ :(
: jo to je moc dobrá hra...zkusím ji na zchůzce,doufám že to pochopí že se jim to povede..
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!