Kopírka po paměti

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 3 až moc
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 5. 5. 2006 v 22.19
Každý tým má za úkol překreslit obrázek, skládá se však z pozorovatele, spojky a kresliče a každý umí jen něco.

Pravidla

Hrají tříčlenné týmy. V rámci týmu si hráči rozdělí role pozorovatele, spojky a kresliče. V průběhu hry již nebude možné tyto role změnit.

Dále potřebujeme jeden nebo raději více obrázků. Měly by být poměrně snadno popsatelné jak do tvaru, tak do rozměrů a do barvy, hodí se použít čtyři barvy lihových fixů na čtverečkovaném papíře. Obrázky by měly být přesně popsatelné a skládat se z geometrických tvarů (např. domeček s okýnkem a dvěřmi, různé abstraktní symboly apod.)

Na jednom místě založíme Zdroj. Zde jsou umístěny zdrojové obrázky. Asi padesát metrů od něj je Cíl. Okolo Zdroje je ochranné pásmo, kde se smí pohybovat pouze Pozorovatelé (a na druhou stranu, Pozorovatelé jej nesmí opustit). Obrázky by měly být umístěny tak, aby je kromě Pozorovatelů nikdo nemohl omylem zahlédnout. U Cíle jsou zase umístěni kresliči, každý vybaven čtverečkovaným papírem a sadou psacích potřeb potřebných k nakreslení kopií obrázků ve Zdroji. Kreslič je jediný, kdo smí kreslit.

Protože Pozorovatel jako jediný vidí obrázky a nemůže opustio ochranné pásmo, musí se pokusit popsat obrázky včetně jejich rozměrů, barev, tvarů a dalšch významných vlastností Spojce. Ta si toto musí zapamatovat a přetlumočit kresličovi, který takto zprostředkovaně vytváří kopie obrázků. Pozorovatelé by se měli snažit popisovat pouze slovně, ne kreslit něco rukama do vzduchu nebo na zem.

Výsledné hodnocení by mělo být zaměřené hlavně na přesnost a ne na rychlost zkopírování.
Hru přidal: Okoun
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!