Stavba iglú

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 4 až 25
Délka: Neurčitelná
Příprava: Snadná
Zapsáno: 19. 6. 2023 v 04.56
Stavba iglú z kostek cukru, ale není to tak lehké

Pravidla

V rámci celoroční hry Cesta kolem světa, kde jsme na družinovkách házeli šipkou na mapu světa, jsem vymyslela hru na “Grónsko”.

Příprava: Děti se rozdělí do skupin, zhruba po 2-5 dětech (nám jich přišlo ten den málo, takže byly skupiny po dvou). Každá skupina dostane sadu na stavbu iglú: kostkový cukr (podle toho, jak ho chcete velké a kolik času na to máte), vidličku, nůžky, kuchyňské kleště, jídelní hůlky (nebo dvě pastelky), kuliček na prádlo, větší rukavice (my měli zahradnické), kružítko, šátek. Vlastně je to na vás, já hledala v klubovně věci, kterých budu mít více, aby měly všechny skupiny stejné podmínky a se kterými lze kostky cukru nějak přepravit. Každé skupině vytvoříme lístečky s jednotlivými předměty (obrázky či slovně, záleží na čtenářských schopnostech) + lísteček “pusa” a “poslepu”. Každé skupince dáme jednu hrací kostku. Dále je na vás, jestli chcete předem určit velikost a tvar iglú, ktere je cílem, napadly mě dvě možnosti a) na papír předkreslit obvod iglú, který musi děti dodržovat b) určit jim něco, co se do iglú musí vejít (my měli takové malé figurky z kinder vajíček).

Hra: první hráč hodí kostkou a vytáhne si z klobouku lísteček s předmětem, tím se mu určil počet kostek cukru, které má přidat a způsob přepravy. Způsob přepravy je na vás, ale musíte použit předmět (část těla) určený papírkem např. Oblečené rukavice, přepravovat pouze vidličkou bez použití druhé ruky, pusou bez požití rukou, poslepu, nůžkami apod. My jsme pouze zavírali oči, protože nás bylo málo a dalo se na všechny dohlížet, že nepodvádí. Vázání šátku je možná zdržení, takže doporučuji buď klapky na spaní nebo čepici, kterou natáhnou přes oči.
Není to tak lehké jak se zdá, některými předměty se dá iglú zarovnat, ale někdy jste rádi, že vůbec ulovíte kostku cukru na stole. Hráči se střídají, dokud nemá skupina postaveno nebo není konec časového limitu ( my hráli zhruba 50 minut a děti to nepřestalo bavit).
Potřeby: Kostkový cukr, kostky, nůžky, vidličky, kolíčky, jídelní hůlky (nebo pastelky), kuchyňské kleště, kružítko, větší rukavice
Hru přidala: Zu
Zdroj nebo autor:
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!