Spirála smrti

Hru přidal: Okoun
Zapsáno: 5. 5. 2006 v 22.31
Zhléhnuto: 5099 krát (2 denně)
Parametry: Na ven, Do terénu, Pohybová, Bojovka
Potřeby: žádné
Nízkorozpočtová bojovka, kde jeden tým brání kruh a druhý jej dobývá.

Pravidla

Hráči se rozdělí na dva stejně silné týmy, které si rozlosují úlohy - obránci nebo útočníci.

Spirála smrti je vlastně kruh na zemi, nejlépe z lana, může být i nakreslený křídou nebo vyrytý do země. Velikost kruhu odpovídá počtu hráčů, asi tak 1,5 až 2 metry obvodu na jednoho obránce. Uprostřed je poklad - míček, bota, cokoliv. Tento poklad se útočníci snaží ukořistit - jakmile k němu proniknou, vyhrávají.

Útočníci začínají u startovní mety asi 30 metrů od Spirály. Sem se také chodí nabíjet, když jsou vyřazeni. Obránci stojí okolo kruhu a snaží se ho bránit, dovnitř ale nesmějí. Útočník, který je plácnut obráncem, je vyřazen a musí se jít nabít na start. Obránci můžou být i mimo obvod kruhu, vybíhat a působit tak chaos v řadách nepřátel, pokud je ale mimo obranné postavení na obvodu kruhu více než jeden obránce, je to de facto sebevražda.

Po úspěšnéím dobytí Spirály se role mění a vítězí ten tým, který dovnitř pronikl za kratší čas.

Průnik do Spirály musí být čistý. Platí pravidlo, že všechny sporné případy, ať již typu 'Už jsem tam půlkou palce u nohy byl', tak i případy supermanů, kteří jedním skokem přeletí řady nepřátel a deset centimetrů před dopadem na zem zavadí cípem pláště o ruku obránce, tyto případy se řeší vždy ve prospěch obránců. Tím se hra mění na využívání okamžitých chyb obránců, trestání otevřených míst na obvodu kruhu a na snahu o co největší synchronizaci útočných akcí. Strategie je zde překvapivě důležitá, neboť osamocení útočníci málokdy uspějí. Přesto hra bývá rychlá, jedno kolo trvá většinou méně než pět minut.

 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!