Odrazková

Hodit do Nůše
Počet hráčů1moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Hru přidal: Ondra
Zdroj nebo autor: někdo mi tuhle hru poradil ale už si nemůžu vzpomenout kdo :-)
Zapsáno: 21. 10. 2007 v 23.07
Zhléhnuto: 10414 krát (4 denně)
Parametry: Do terénu, Do tmy, Pohybová, Chodička / strategická
Potřeby: mnoho odrazek, nebo zbytky reflexních fólií
aneb světla v temném lese

Pravidla

Od firmy vyrábějící dopravní značení jsme získali odpadní zbytky samolepicích reflexních fólií mnoha barev. Nejvíce bylo bílých, ale našly se i svítivě žluto-zelené, oranžové, zelené, červené, modré i hnědé. Takový nádherný materiál přímo vybízí ke hře :-)

Odrazkami připevňovanými na stromy (lepené, nebo připevňované připínáčkem) jsme vyznačili trasu dlouhou cca kilometr. Ale klidně mohla být i mnohem delší (podle věku hráčů) Trasa vedla hustým a těžko prostupným lesem, přes potoky i přes bažiny. Malý kousek vedl také po loukách.

Na trasu je možné umístit několik úkolů (označené jinou barvou odrazky), nebo kontrolních stanovišť. Z trasy mohou vybíhat i odbočky značené jinou barvou. Při jedné realizaci hry jsme (kvůli menším dětem) měli odbočku s možností rozhodnutí: "pokud už nechceš dál, jdi doleva" (kratší trasa zpět do tábora), "pokud se nebojíš, dej se doprava" (pokračování náročnější části trasy). Na nejvzdálenějším konci každé trasy byl pytlík s něčím, co si hráči mohli vzít na důkaz toho, že danou trasu opravdu prošli.

Hráči vyrážejí na trasu samostatně a v dostatečných odstupech, aby pokud možno neviděli světla baterek ostatních. Vhodnější je členitý terén. Osvědčilo se nám jako první vyslat hráče starší, schopnější a rychlejší a nejpomalejší nakonec. Minimalizuje se tím nebezpečí, že se na trase potkají. Kousek za posledním (nejslabším) může jít vedoucí a být nápomocen v případě potřeby. Je dobré trasu předem vyzkoušet.

Povinnou výbavou hráče je baterka :-)

Hra je velmi jednoduchá, ale zážitek z cesty po barevných odrazkách v temné noci je úžasný. Hodnotit lze splnění úkolů na trase. Nedoporučuji hodnotit čas (není bezpečné nutit hráče v temném hustém lese běhat).

Odrazky je po hře třeba dobře uklidit. Uklízet je vhodné ještě za tmy. Ve dne se odrazky špatně hledají. Jakákoliv zapomenutá v lese působí dost rušivě :-)
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!