Létající balón

Počet hráčů2moc
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 173 hodnocení72
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: www.hra.cz
Zapsáno:
Zhléhnuto: 25137 krát (8 denně)
Parametry: Do místnosti, Morální / sociální
Potřeby: Prokaždého papír s jeho právy, popř. papír na plakát, fixy, ...
Jakého práva byste se v případě nouze vzdali?... Hra je nejlepší s rozvíjející se diskuzí :)

Pravidla

Každému hráči dáme list, na kterém je napsáno deset práv:

1. Právo na samostatný pokoj.
2. Právo dýchat čerstvý vzduch.
3. Právo na kapesné.
4. Právo na lásku a péči.
5. Právo nebýt šikanován.
6. Právo být originální (odlišovat se).
7. Právo mít prázdniny každý rok.
8. Právo na jídlo a pití.
9. Právo na hraní.
10. Právo být poslouchán (vyslyšen).

Všichni hráči si představí, že putují každý sám ve svém balónu. Ve svém koši mají těchto deset práv a každé z nich váží dva kilogramy. Balón však stále klesá, a aby bylo možno znovu nabrat výšku, je třeba se jednoho práva vzdát a hodit ho „přes palubu“. Tato situace se stále opakuje až do té doby, než každému zbude jenom jedno právo.

Pro porovnání názoru vyvěsíme plakát se jmény účastníků. Všichni zapíší pořadí odhození svých práv do plakátu a může začít diskuse: „Proč jsi odhodil zrovna toto právo a ne tamto?“ apod.
 

Alternativní pravidla

: Ahoj lidi,
uvědomte si prosím jednu věc. Podobná hra bude mít smysl a efekt, pokud ji budete hrát jednou, max párkrát za život. Rozmyslete si proto vždy, zda je její zařazení do programu vhodné. Navíc na ni musíte skupinu alespoň minimálně připravit navozením atmosféry atp. Nevyplýtvejte si ji jako vyblbovačku na schůzce. Např. jako diskuze před slibem je to super - na schůzku bych to moc nedával... Díky!
: Tuto hrujsme hráli s vlastnostna, poté nám vedoucí řekla i vlastnosti, ktéré si prý vybral Aristoteles...zajímavé...
: Tak já tuhle hru znám se zaměstnáníma či hodnotama! Každý si vybere jedno až tři zaměstnání (životní hodnoty), která by chtěl jednou dělat, nebo o kterých si myslí, že jsou důležitá; v balónu letí jako celá skupina a vyhazují ta zaměstnání. Ta svoje by samozřejmě měli obhajovat-proč by měla zůstat v balónu, proč jsou důležitá... Je zajímavé pozorovat procesy ve skupině-jak dospějí k tomu určitému zaměstnání, které je vyhozeno, a je záhodno udělat nakonec zpětnou vazbu...
: taky se to dá upravit pro vlčata a světlušky, které hra s právama moc bavit nebude: místo práv jim zadejte nějaké konkrétní věci (plyšák, čokoláda, ..)
: Dá se též hrát s nějakou konkrétní věcí, které postupně ta práva odebíráme...např. pomeranč či kostka cukru.

Komentáře

: Super hra! A super stránky!!! Děkuji všem kteří tohle vyprodukovali... Dlouho jsem na internetu hledala něco podobného, kde by byly hry které se dají využít i ve výuce RV a tohle je ono... Super hra a super ohlas!!! Mám i jednu "svoji" jak přijdu na to jak se sem nabourat tak ji vložím... ;-)
: je to super hra, hráli jsme ji na táboře (v podobě vážné rozmluvy) den před skautským slibem. Spali jsme v přírodě a v noci u ohínku jsme si povídali o tom, které hodnoty jsou pro nás důležité a bez čeho se v životě naopak obejdeme
: Souhlasím s Cipískem
: Začínám si připadat jak šílený moralizátor, ale slyšeli jste někdy slovo SPAM? Zkuste si prosím před dalším psaním "příspěvku" někde v google vyhledat Netiketu a nastudovat alespoň základní pravidla chování na internetu...
Jestli se ti ty smajliky tak libi, posilej si je na mail:)
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!