Aukce hodnot

Počet hráčů610
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůstarší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 39 hodnocení59
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Marek Mikulášek
Zapsáno:
Zhléhnuto: 12330 krát (4 denně)
Parametry: Do místnosti, K ohni či posezení, Morální / sociální
Potřeby: kladívko, dětské peníze, seznam vlastností a jejich vyvolávacích cen
Dražba životních hodnot

Pravidla

Organizátor hry je vyzbrojem kladívkem a seznamem životních hodnot (láska,svoboda,rodina, přátelství,příroda,vášeň,světový mír,...). Všichni účastníci obdrží stejnou sumu v dětských bankovkách (cca 50 000). Začíná aukce.

Organizátor hry vyvolává jednotlivé vlastnosti (rodina-vyvolávací cena 2000! Kupte si fungující a milující rodinu ... rodina je základ státu ... 6000 poprvé, podruhé...7000! Ano, kdo by chtěl žít bez rodiny ... 10 000, nikdo nedá víc..???) a prodává je hráčům.

Hra končí rozprodáním všech vlastností nebo finančním zruinováním hráčů.
Doporučení: lukrativní hodnoty (láska,štěstí,zdraví...) zařazujte postupně, prokládejte je "méně důležitými" (seberealizace, peníze [pozn.: Tohle že je málo důležitý???], sport...), lásku a štěstí zařaďte na konec!
 

Alternativní pravidla

: My jsme to "hráli" podobně, jak píše Alky. Jenže hodnoty jsme si sami vymysleli (roveři, hodnoty nejcennější pro kolektiv kmene), na odhození se musela většina domluvit aby se všichni zachránili. Pokud někdo se nestotožnil s odhozením konkrétní hodnoty, odstoupil (nemá smysl zůstávat v kolektivu, který neuznává za nejcennější hodnoty ty stejné, co já). Hra končila až nebyla většina (ani pod tlakem pádu) ochotná nic obětovat (ale nesmí jich zůstat mnoho=>zvyšování nátlaku, rychlé a sponánní kolektivní rozhodnutí). Výsledkem tak pro nás vlastně byly (cca5 z cca25) hodnoty co pro nás kmen znamená.
: My jsme to hráli hodně prožitkově. Všichni letí bálonem společně s hodnotami, když balón začne klesat. Postupně se losují jednotlivé hodnoty a hráči mají na výběr, zda ji vyhodí z balónu, aby se zachránili, nebo se pro ni objetují. Každý se může (logicky) obětovat jen pro jednu hodnotu. Chce to navodit správnou atmosféru

Komentáře

: My jsme tuhle hru hráli (roveři) v alternativě s balonem. Bylo to opravdu dojemné, jak jsme se postupně vzdávali hodnot, aby jsme s balonem nespadli. Nakonec jsme se rozhodli, že radši spadneme než se něčeho dalšího vzdát (i slzy tekly). Opravdu dobrá hra.
: taky mi tu nejak chybi motivace nebo nejaka inspirace k reflexi.. no domyslime :pis: vyzkousime :iq: uvidime :-?. treba i dame vedet.
: I my to hrali s balonem s mladsima roverama a vydarilo se nam to! Vrele doporucuji
: Ty jo s tím balónem to vypadá taky zajímavě:10:
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!