Boj o pevnůstky

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti, Dospívající a dospělí
Počet hráčů: 10 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Středně dlouhá
Zapsáno: 15. 12. 2007 v 10.15
Podobné hry
Velká bitva o pevnůstky začíná!!! Přežijí jen ti nejsilnější, nejodvážnější a nejstrategičtější!!!

Pravidla

Najdeme větve asi 70 cm vysoké a na jedné straně uděláme špičku, aby se větev dala zapíchnout do země. Na druhé straně větve uděláme zářez, do kterého by se dala zasunout kartička o velikosti 10 krát 10 cm.

Hrajeme v nepřehledném terénu 250 krát 250 metrů. Větve, které jsme našli, znamenají pevnůstky. Pevnůstek bude potřeba 10 - 40 podle počtu hráčů, tak aby každé družstvo mělo polovinu pevnůstek (např. jedno družstvo - 10 hráčů - 5 pevnůstek, druhé družstvo stejně). Rozdělíme se na dvě stejně silné skupiny a každá skupina si zvolí svoji barvu. Kartička v pevnůstce bude mít barvu svého družstva.

Terén by měl být rozdělen na dvě části např. cestou, kamením, větvemi. Na každé části bude mít družstvo rozestavené své pevnůstky se svými barvami kartiček. Každý hráč má na začátku hry pět koulí a v průběhu hry si může sbírat na zemi ležící koule. Každý hráč se snaží dobýt nepřátelské pevnůstky, ale také bránit své pevnůstky. Pevnůstka se dobude tím způsobem, že útočník vybije koulí hráče, kteří brání pevnůstku, a vymění kartičku v zářezu - tím se pevnůstka stává družstva, jehož hráč dobyl pevnůstku. Každé družstvo má také svůj zajatecký tábor, kam musí ti hráči, kteří byli zasaženi koulí, odejít.

V zajateckém táboře mohou být maximálně tři hráči. Když přijde čtvrtý, tak první, který se z těchto hráčů ocitl v zajateckém táboře, odchází zpět do boje, proto si hráči musí pamatovat pořadí, ve kterém se ocitli v zajateckém táboře. Hra trvá 60 - 180 minut a vítězí to družstvo, které dobylo více pevnůstek.

Hrát se může i v noci a o to je hra náročnější.
Potřeby: papírové koule, kartičky 10 krát 10 cm, 70 cm vysoké větve, pastelky nebo fixy
Hru přidal: Splinter cell
Zdroj nebo autor: Jaroslav Foglar
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!