Boj o pevnůstky

Počet hráčů1040
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyStředně dlouhá
Věk hráčůmladší děti
starší děti
dospívající a dospělí

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 162 hodnocení68
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Jaroslav Foglar
Zapsáno:
Zhléhnuto: 13509 krát (5 denně)
Parametry: Do terénu, Do tmy, Pohybová, Bojovka
Potřeby: papírové koule, kartičky 10 krát 10 cm, 70 cm vysoké větve, pastelky nebo fixy
Velká bitva o pevnůstky začíná!!! Přežijí jen ti nejsilnější, nejodvážnější a nejstrategičtější!!!

Pravidla

Najdeme větve asi 70 cm vysoké a na jedné straně uděláme špičku, aby se větev dala zapíchnout do země. Na druhé straně větve uděláme zářez, do kterého by se dala zasunout kartička o velikosti 10 krát 10 cm.

Hrajeme v nepřehledném terénu 250 krát 250 metrů. Větve, které jsme našli, znamenají pevnůstky. Pevnůstek bude potřeba 10 - 40 podle počtu hráčů, tak aby každé družstvo mělo polovinu pevnůstek (např. jedno družstvo - 10 hráčů - 5 pevnůstek, druhé družstvo stejně). Rozdělíme se na dvě stejně silné skupiny a každá skupina si zvolí svoji barvu. Kartička v pevnůstce bude mít barvu svého družstva.

Terén by měl být rozdělen na dvě části např. cestou, kamením, větvemi. Na každé části bude mít družstvo rozestavené své pevnůstky se svými barvami kartiček. Každý hráč má na začátku hry pět koulí a v průběhu hry si může sbírat na zemi ležící koule. Každý hráč se snaží dobýt nepřátelské pevnůstky, ale také bránit své pevnůstky. Pevnůstka se dobude tím způsobem, že útočník vybije koulí hráče, kteří brání pevnůstku, a vymění kartičku v zářezu - tím se pevnůstka stává družstva, jehož hráč dobyl pevnůstku. Každé družstvo má také svůj zajatecký tábor, kam musí ti hráči, kteří byli zasaženi koulí, odejít.

V zajateckém táboře mohou být maximálně tři hráči. Když přijde čtvrtý, tak první, který se z těchto hráčů ocitl v zajateckém táboře, odchází zpět do boje, proto si hráči musí pamatovat pořadí, ve kterém se ocitli v zajateckém táboře. Hra trvá 60 - 180 minut a vítězí to družstvo, které dobylo více pevnůstek.

Hrát se může i v noci a o to je hra náročnější.
 

Alternativní pravidla

: Pokud si chcete hru zahrát venku, lze místo stolu přivázat lano k několika stromům (nejlépe třem), které jsou kousek od sebe.

Komentáře

: No prostě klasika nad klasiky... Tahle hra nezestárne
: Bezvadná hra už se těším ,až si ji na skautě zahrajeme.:jedi::neo::sniper::kladivko::bomba::kulomet:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!