Mago mega mix

Počet hráčů1440
Do 111 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 22 hodnocení75
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zdroj: Tradice oddílu
Zapsáno:
Zhléhnuto: 4896 krát (2 denně)
Parametry: Do terénu, Pohybová, Bojovka
Potřeby: Vlajka / šátek pro každý tým
Bojovka v lese - získávání vlajek ostatních kouzelnických týmů.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do týmů o sedmi až deseti členech. Po vysvětlení pravidel dostanou týmy 15-20 minut na to, aby si v lese vybraly místo, kde si budou stavět svůj kouzelnický hrad. Hrady by od sebe měly být vzdáleny asi 200-300 metrů, z jednoho hradu by nemělo být vidět na ostatní hrady. Hrad = kruh z klacků okolo stromu (věže) o poloměru dva metry. Na stromě v dostupné výšce je umístěna vlajka hradu.
Hru odstartuje vedoucí píšťalkou tak, aby to bylo slyšet ve všech hradech. Cílem hráčů je zmocnit se vlajek jiných hradů. To hráč udělá prostě tak, že vběhne do cizího hradu, sebere jejich vlajku a odnese ji do svého hradu. Jenže domácí svůj hrad střeží. Když se ho jakýkoliv jiný hráč dotkne, vyzve ho tím na kouzelnický souboj. Při tomto souboji se říká kouzelná formule "Mago - mega mix". Rukama se dělá normální "Kámen - nůžky - papír". Kdo prohraje (nůžky se otupí o kámen atd.), je zneškodněn a musí okamžitě běžet do svého hradu, aby se zase odčaroval a mohl pokračovat ve hře.
Když je chycen ten, kdo nese vlajku, musí ji pustit a nechat na místě. Kdokoliv ji může sebrat a odnést do jakého hradu chce. Je ale zakázané nosit vlajku mimo hrad a skrývat ji do konce hry někde pod kamenem - všechny vlajky, které tým získá, musí mít viditelně a dostupně umístěny na věži (stromě uprostřed svého hradu).
Vítězem hry je tým, který po uplynutí stanoveného času má ve svém hradě nejvíc vlajek. Je tedy nutné při vysvětlování pravidel stanovit čas na hru (cca hodina). Tým, který přijde o svou vlajku, může dále hrát - snaží se získat zpět svou vlajku nebo ukořistit jinou vlajku.
Důležité je vysvětlit pravidla pro pohyb uvnitř hradu. Dovnitř hradu smí domácí hráči pouze pokud se jdou odčarovat - to proběhne tak, že se dotknou stromu uprostřed hradu. Živí hráči nesmí do svého hradu vstupovat. Každý se ale může skrývat ve hradech cizích týmů, kde nesmí být chycen. Kolem každého hradu totiž obvykle postává několik obránců - a tohle je způsob, jak se před nimi na chvíli skrýt.
 

Alternativní pravidla

: My hrajeme hru jako boj o vlajku. Rozdíl je v tom, že místo stříhání se prostě plácá. Obránci smějí plácnout útočníka (role se určí na začátku hry, obránci se označí páskou na ruce) a tím ho zabít - musí se jít vyléčit do nemocnice (1 místo pro všechny družstva). Obránci se smějí vzdálit od kruhu s vlajkou jen na 2 metry.
Další pravidlo je, že kdo získá vlajku, je nezranitelný po dobu, než vlajku donese do svého domečku. Potom je hra o strategii, zda vytvořit více obránců, kteří budou jen hlídat získané vlajky do konce hry (nedoporučuji, pokud budou všichni hlídat, nemá nikdo šanci ukrást jim vlajky - lepší je určit max počet obránců) nebo naopak všichni půjdou útočit a hlídat nebude třeba nikdo (v případě že nemají žádnou vlajku). Tu hru hrajeme už léta a všem se hrozně líbí.

Komentáře

: fakt ktutí mi jsme to hrály na schúzce a je to dobrí :10::asmd::asmd: a mohlo bi se to hrát s pap. koulema:sniper::rpg:
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!