Mago mega mix

Oblíbené hry, osobní poznámky a seznamy jsou funkce pro přihlášené uživatele.
Přihlaš se nebo si založ nový účet.

Věk hráčů: Mladší děti, Starší děti
Počet hráčů: 14 až 40
Délka: Do 111 minut
Příprava: Bez přípravy
Zapsáno: 12. 6. 2008 v 18.38
Podobné hry
Bojovka v lese - získávání vlajek ostatních kouzelnických týmů.

Pravidla

Hráči jsou rozděleni do týmů o sedmi až deseti členech. Po vysvětlení pravidel dostanou týmy 15-20 minut na to, aby si v lese vybraly místo, kde si budou stavět svůj kouzelnický hrad. Hrady by od sebe měly být vzdáleny asi 200-300 metrů, z jednoho hradu by nemělo být vidět na ostatní hrady. Hrad = kruh z klacků okolo stromu (věže) o poloměru dva metry. Na stromě v dostupné výšce je umístěna vlajka hradu.
Hru odstartuje vedoucí píšťalkou tak, aby to bylo slyšet ve všech hradech. Cílem hráčů je zmocnit se vlajek jiných hradů. To hráč udělá prostě tak, že vběhne do cizího hradu, sebere jejich vlajku a odnese ji do svého hradu. Jenže domácí svůj hrad střeží. Když se ho jakýkoliv jiný hráč dotkne, vyzve ho tím na kouzelnický souboj. Při tomto souboji se říká kouzelná formule "Mago - mega mix". Rukama se dělá normální "Kámen - nůžky - papír". Kdo prohraje (nůžky se otupí o kámen atd.), je zneškodněn a musí okamžitě běžet do svého hradu, aby se zase odčaroval a mohl pokračovat ve hře.
Když je chycen ten, kdo nese vlajku, musí ji pustit a nechat na místě. Kdokoliv ji může sebrat a odnést do jakého hradu chce. Je ale zakázané nosit vlajku mimo hrad a skrývat ji do konce hry někde pod kamenem - všechny vlajky, které tým získá, musí mít viditelně a dostupně umístěny na věži (stromě uprostřed svého hradu).
Vítězem hry je tým, který po uplynutí stanoveného času má ve svém hradě nejvíc vlajek. Je tedy nutné při vysvětlování pravidel stanovit čas na hru (cca hodina). Tým, který přijde o svou vlajku, může dále hrát - snaží se získat zpět svou vlajku nebo ukořistit jinou vlajku.
Důležité je vysvětlit pravidla pro pohyb uvnitř hradu. Dovnitř hradu smí domácí hráči pouze pokud se jdou odčarovat - to proběhne tak, že se dotknou stromu uprostřed hradu. Živí hráči nesmí do svého hradu vstupovat. Každý se ale může skrývat ve hradech cizích týmů, kde nesmí být chycen. Kolem každého hradu totiž obvykle postává několik obránců - a tohle je způsob, jak se před nimi na chvíli skrýt.
Potřeby: Vlajka / šátek pro každý tým
Hru přidal: Pady
Zdroj nebo autor: Tradice oddílu
 


Načítám komentáře...
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!