Kukuřice

Počet hráčů620
Do 34 minutDélka přípravy
Náročnost přípravySnadná
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 35 hodnocení61
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 7658 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: Drobné mince
Kdo si dřív vyřve hlasivky, vítězí... :)

Pravidla

Členové se rozdělí do dvou skupin se stejným počtem hráčů. Sednou si ke stolu naproti sobě. Určí se jeden mluvčí v každem družstvu, rozhodne se, které družstvo bude začínat. To si vezme minci, strčí ruce pod stůl a začnou si peníz mezi sebou přehazovat, tak, aby nikdo z protihráčů nepoznal, kdo právě minci svírá v ruce.
Potom mluvčí z druhého družstva po určité době (kterou uzná za vhodnou) řekne STOP.
V tu chvíli si hráči přestanou předávat minci, setnou pěsti, položí ruce na stůl a společně zakřičí KUKUŘICE! Přitom bouchají rukama o stůl.
Cílem je křičet tak moc, aby nešel slyšet cinkot mince u někoho pod rukou. Druhé družstvo se snaží uhádnout, kdo má minci v ruce. Uhádnou-li na první pokus, dostanou 5 bodů, uhádnou-li až na druhý pokus, dostanou pouze 3 body. A jestliže se jim to povede až na poslední, třetí pokus dostanou po 1 bodu. Za neuhádnutí žádný bod.
Potom se vystřádají a jede další družstvo!
 

Alternativní pravidla

: V oddíle to známe pod názvem "Myšičky a bomby" s tím, že jakmile protější družstvo řekne STOP, musísi ještě vybrat, jestli chcou "myšičky" nebo "bomby".

Pokud řeknou "myšičky", družstvo s mincí se snaží položit ruce na stůl co nejpotišeji (nejlepší varianta je pomalu přiložit na hranu stolu nejdříve prsty a poté posouvat celou dlaň na stůl), takže je mnohem těžší položit dlaně na stůl, aniž by šel slyšet cinkot mince.

Pokud si ale vyberou "bomby", družstvo s mincí musí udeřit do stolu tak, aby spůsobili co největší hluk (nesmí ale nic říkat/křičet).

V obou případech to musí skončit tak, že každý z družstva má obě ruce na stole a dlaněmi dolů. Pokud protější družstvo uhádne, kde je mince, získává bod a minci (strany se prohodí), pokud neuhodne (má jen jeden pokus - členové se můžou mezi sebou poradit než řeknou konečné jméno - pokdu si troufají, můžou říct i ve které ruce - nemá vliv na správnost) družstvo s mincí získává bod, minci si nechává a hraje se dál.
: My to hráli tak, že se nic nekřičelo ani nebouchalo, jenom se jakoby položili dlaně rychle na stůl a hádalo se u koho to cinklo. Neni to tak jednoduchý jak to vypadá.:idea::idea:
: Tuto hru znám jako "ruce na stůl", což se řekne i místo STOP...družstvo s mincí nic nekřičí, jen co nejvíc bouchá do stolu...

Komentáře

: A když bouchnou otevřenými dlaněmi do stolu, nevypadne jim ta mince? Je to stejná otázka, kterou zde již položila Majka, ale nedostalo se jí moc valné odpovědi... ;)
: Mozem poved len jedno: Super hra. Len s toho bolia ruky:-):-D
: přešně tak, sice nemáme přesnš zavedené jméno, ale jde o to prásknout dlaněmi o stůl tak hlasitě, aby to přehlušilo cinknutí(u zkušenějších hráčů jde držet minci tak, že se ani nedotkne stolu..). Nejlepší je to hrát v zimě po nějaké venkovní hře, kdy mají děcka ruce promrzlé a ještě si je pořádně omlátí o stůl :DD
: Mujka: Taky by mě to zajímalo... U nás v oddíle to prostě hrajem tak že neřvem kukuřice jen plácnem dlaněma o stůl...
Všechny komentáře...
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!