Korunovka

Počet hráčů820
Do 12 minutDélka přípravy
Náročnost přípravyBez přípravy
Věk hráčůmladší děti
starší děti

Nemůžeš hodnotit
Tvůj prohlížeč má zakázané ukládání cookies. Abys mohl hodnotit hru, musíš si je povolit.
Pokud jsi cookies nezakazoval, zkus tuto hru znovu vyhledat, popř. znovu kliknout na odkaz, který tě na tuto stránku dovedl.
Hra dostala 40 hodnocení59
%

 
Podobné hryPodobné hry

 
Autor:
Zapsáno:
Zhléhnuto: 9754 krát (3 denně)
Parametry: Do místnosti, Pro zasmání, Na postřeh / šikovnost
Potřeby: žádné
Aneb kdo má korunu?

Pravidla

Hráči se rozdělí na dva týmy, určí si v nich kapitány a posadí se naproti sobě u stolu. Jeden z týmů dostane minci a začne si ji posílat pod stolem tak, aby ten druhý tým neviděl, kdo ji zrovinka má. Kapitán týmu, který sleduje soupeře, může po nějaké době říci: "stop ruce nahoru". Posílající ruce zvednou, i s tou jednou korunou. Sledující tým má dvě možnosti, jak může nařídit soupeři položit ruce na stůl, přitom musí všechny ruce sledovat a zjistit, kde je ona koruna.
Ty možnosti jsou:
1) piánko - pomalu otevření rukou hřbetem nahoru
2) forte - rychlé otevření opět hřbetem rukou nahoru.
Během toho druhý tým sleduje, kde je ta mince. No a když jsou ruce na stole, tak ten druhý tým hádá,k de mince je. Počítá se, kolik pokusů na to potřebovali. Poté se týmy vymění a vyhrává ten, kdo měl méně pokusů ke zjištění, kde se nachází koruna.
Za každou chybu se rovněž jeden trestný pokus: hádající tým se nesmí dotýkat rukou (dotyk = chyba), posílající tým nesmí poslouchat pokyny nikoho jiného, než kapitána (každá zvednutá ruka aniž by kapitán vydal pokyn "stop ruce nahoru" = chyba)
 

Alternativní pravidla

: Tuto hru jsme hrali tak, ze jsme nebyli rozdeleni na skupiny,ale vzdy jen jeden clovek hadal a kdyz to uhodl,tak mel bod, kdyz na treti pokus ne,tak se stal pozorovatelem, ktery hada ten,kdo mel v ruce minci...

Komentáře

Nikdo hry neokomentoval.
Tvoje jméno
E-mailová adresa
Typ příspěvku Komentář
Alternativní pravidlo
:) :-) :-( :( %-) :-D :-? :-P :-p B-) 8-) ;-) ;) :grr: :schizo: :srdce: :cert: :idea: :mnam: :wow: :ziv: :cz: :cool: :haha: :iq: :vanoce: :papa: :hudba: :tabacek: :pivko: :alien: :nene: :pirat: :pozor: :megafon: :jojo: :amen: :pc: :slunicko: :hophop: :break: :jupi: :pis: :cosi: :hura: :10: :tralala: :motorovka: :bomba: :kladivko: :kulomet: :box: :rpg: :sniper: :neo: :asmd: :plamenomet: :jedi:
Za grafické smajlíky se automaticky překládají příslušné sekvence, pro urychlení psaní je můžeš psát přímo.
Hodné HTML tagy jsou povoleny, ty škodlivé nebudou mít efekt.
Nový řádek se za <br /> překládá automaticky.
Vyhledávání hervyhledat hry Přidat hrupřidat hru
 
Animato.cz
Hranostaj v mobilu!
Hranostaj.cz nyní jako mobilní aplikace! Get it on iTunes! Get it on Google Play × Neruš!